آخرین اخبار

2. مهر 1399 - 20:11   |   کد مطلب: 32926
فرهاد اکبری، رئیس فنی حرفه ای شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگارما به بیان عملکرد ۵ ماهه مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار در سال ۹۹ پرداخت.

به گزارش بهارانه، فرهاد اکبری با بیان این مطلب که مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار در سال ۹۹ در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید اقدام به برگزاری دوره های مختلف آموزشی کرده اذعان داشت: این دوره ها با رویکرد اشتغال مهارت آموختگان برگزار می شود و در ۵ ماه گذشته با وجود شیوع ویروس کرونا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و بهره گیری از آموزش های حضوری و مجازی اقدام به اجرای بیش از ۱۵۵ هزار نفر ساعت آموزش در بخش دولتی شامل مراکز ثابت برادران و خواهران و تیم های سیار روستایی و عشایری، صنایع و اصناف، پادگان ها، کانون اصلاح تربیت و ... نموده ایم.

وی افزود: گروه های هدف این دوره های آموزشی که به صورت رایگان برگزار می شود طبقات مختلف اجتماعی و تحصیلی را در برداشته و شامل کارجویان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، دانش آموزان، مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره بهزیستی، زنان بی سرپرست و بد سرپرست، کارگران ساختمانی، کارگران و پیمانکاران شرکت توزیع برق، اعضای اصناف و اتحادیه ها، کارگران صنایع مختلف، سربازان وظیفه، زندانیان و معتادین بهبود یافته می باشند.

رئیس اداره فنی و حرفه ای بهار ادامه داد: در سال ۹۹ مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار به منظور توانمندسازی زنان روستایی و توسعه مشاغل خانگی نسبت به سال های گذشته تأکید بیشتری بر آموزش های رایگان در سطح روستاهای شهرستان بهار داشته است.

وی گفت: این دوره ها با محوریت مشاغل خانگی طراحی شده و شامل خیاطی، قالیبافی و صنایع دستی (چرم و سفال) می باشند.

اکبری یکی دیگر از اهداف آموزش های فنی و حرفه ای در سال ۹۹ را حرکت در جهت شناسایی و تقویت مزیت های رقابتی شهرستان بهار و مشاغل مرتبط با آن دانست و گفت: در این راستا شناسایی بیش از چهل شغل مرتبط با مزیت های رقابتی شهرستان صورت گرفته و با تلاش همکاران در آینده نزدیک مشاغل بیشتری در این حوزه شناسایی خواهند شد.

وی در پایان بیان داشت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار تلاش نموده که در سال جهش تولید ضمن آموزش نیروی کار ماهر با در اختیار گذاشتن کلیه امکانات خود، کارآفرینان و جوانان شهرستان بهار را در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید داخلی یاری رساند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه