آخرین اخبار

3. مهر 1399 - 13:35   |   کد مطلب: 32933
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه مردم باید مطالبه‌گر باشند از طلایه‌داران امر به معروف خواست به عنوان یک فرمانده به دنبال جمع کردن یار برای انجام این فریضه الهی باشند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در جمع اعضا طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر خواهر با تأکید بر لزوم تقویت اجرای این فریضه الهی اظهار کرد: جامعه منفعل در برابر امر به معروف نه تنها امام جامعه را به حاشیه می‌برد که حتی دست به کشتن او می‌زند.

وی با بیان اینکه جامعه یا فردی که در برابر امر به معروف منفعل باشد، هر لحظه امکان تبدیل شدن به شمر در او وجود دارد گفت: از ویژگی جامعه کوفی که باعث شهادت فرزند رسول خدا شد می‌توان به زیر پا گذاشتن عهد و پیمان الهی و خمودگی در برابر گناه اشاره کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه گناه تنها بی‌حجابی نیست بلکه یک مفهوم وسیع‌تر به معنای تمام رفتارهای ضد ارزش و ناهنجار دارد افزود: در این جلسات باید یاد بگیریم در برابر ظلم و گناه بی‌تفاوت نباشیم.

وی از طلایه‌داران امر به معروف خواست به عنوان یک فرمانده به دنبال جمع کردن یار برای انجام این فریضه باشند افزود: چه اشکالی دارد در جمع کردن یار، دوستان خود را که دارای تیپ‌های مختلف هستند نسبت به امر به معروف حساس کنید.

شعبانی با بیان اینکه باید حرکت مقدس امر به معروف را در جامعه توسعه دهیم، گفت: ستاد امر به معروف با تعداد محدود نیرو نمی‌تواند همه مشکلات را حل کند، بنابراین باید به دنبال ایجاد دغدغه و مطالبه‌گری در بین مردم باشیم.

وی امر به معروف را وسیله‌ای برای دستیابی به هدف دانست و مطرح کرد: همان طور که شهدایی مانند شهید همت‌ها و شهید باکری‌ نیروهایی را تربیت کردند شما نیز باید در این میدان فعال باشید و به تربیت نیرو بپردازید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه