آخرین اخبار

4. مهر 1399 - 10:53   |   کد مطلب: 32941
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه دستگاه قضا به دنبال حمایت از تولیدکنندگان داخلی است از انجام بازدیدهای سرزده برای بررسی نحوه ارائه خدمات دستگاه قضا به مردم خبر داد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان محمدرضا عدالتخواه» ظهر امروز در حاشیه بازدید سرزده از حوزه قضایی شهرستان تویسرکان اظهار کرد: این گونه بازدیدها مورد تأکید ریاست قوه قضائیه است تا وضعیت و نحوه ارائه خدمات دستگاه قضایی به مردم به خوبی بررسی شود و زیر ذره‌بین رود.

وی با بیان اینکه به طور معمول در روزهای متنوع از حوزه‌های قضایی سطح استان بازدید به عمل می‌آید اظهار کرد: حضور فعالانه قضات و کارمندان این حوزه و نیز استفاده آنان و مراجعین از ماسک و در مجموع رعایت پروتکل های بهداشتی در تویسرکان قابل قبول است.

رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: با بررسی وظایف محوله، مشاهده شد عملکرد دادگستری و دادسرای شهرستان تویسرکان مناسب است و دادستان هم در امور حمایت از حقوق عامه ورود خوبی داشته است.

وی تصریح کرد: در مجموع عملکرد دستگاه قضایی در سطح این شهرستان یک عملکرد مثبت ارزیابی شد و امیدواریم که اقدامات صورت گرفته به همین شیوه در این حوزه قضایی ادامه داشته باشد و ارتقا یابد.

عدالتخواه در ادامه از طرح های ابداعی دستگاه قضایی همدان به منظور حمایت از تولید و تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی و اشتغال یاد کرد و گفت: به تازگی نشستی با همین موضوع با حضور اعضای اتاق بازرگانی، کارگروه صنعت و تعدادی از فعالان اقتصادی برگزار شد تا با همفکری و بهره‌مندی از مسائل قانونی به رفع موانع و حل مشکلات حقوقی پیش پای تولیدکنندگان پرداخته شود.

وی اظهار کرد: به جد به دنبال آن هستیم تا با راه اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به دعاوی فعالان اقتصادی از واحدهای تولیدی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی حمایت کنیم.

عدالتخواه به ایجاد دو کمیته مصلحین با مدیریت رؤسای دادگستری‌ها و معتذرین با ریاست دادستان‌ها به عنوان کمیته‌های معین ستاد تألیف قلوب در استان اشاره کرد و افزود: یکی از محورهای سند تحول در قوه قضائیه مسئله اصلاح ذات‌البین و سازش است که این موضوع با سازوکارهای ایجاد شده از جمله راه‌اندازی دو کمیته در دست انجام است.

وی تصریح کرد: بسیاری از جرائم خُرد و اختلافاتی که بین مردم است را می‌توان با رایزنی و فراهم کردن شرایطی برای صلح و سازش، از آنها گذشت که این مسئله به صورت ویژه در دستور کار قضات قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: گام‌های بلندی در این زمینه برداشته شده و امیدواریم به زودی شاهد تحقق محورهای تحولی که ریاست قوه قضائیه برای خدمت رسانی به مردم تبیین کرده است در سطح استان باشیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه