آخرین اخبار

10. مهر 1399 - 8:34   |   کد مطلب: 32986
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان:
ابتلای خانواد‌گی به کرونا در همدان افزایش یافته است
تفاوتی که امروز نسبت به روزهای ابتدایی کرونا دارد این است که در حال حاضر ابتلای خانوادگی افزایش یافته که نشان می‌دهد افرادی در اثر ارتباطات با بیرون، بیماری را به داخل منزل برده و دیگر اعضای خانواده را مبتلا می‌کنند | متاسفانه به سمت پیک سوم بیماری می‌رویم و تعداد بیماران افزایش یافته است.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه شاهد درگیری خانوادگی به کرونا هستیم، گفت: نباید منتظر باشیم وضعیت قرمز شود و بعد محدودیت کرونایی ایجاد کنیم.

دکتر ابراهیم جلیلی با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار کرد: متاسفانه به سمت پیک سوم بیماری می‌رویم و تعداد بیماران افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: نسبت به قبل تعداد بیماران بدحال استان بیشتر شده‌اند که پیش بینی می‌شود با توجه به افزایش ترددها و کاهش استفاده از ماسک و در مجموع کاهش خود مراقبتی این آمار افزایش یابد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: تفاوتی که امروز نسبت به روزهای ابتدایی کرونا دارد این است که در حال حاضر ابتلای خانوادگی افزایش یافته که نشان می‌دهد افرادی در اثر ارتباطات با بیرون، بیماری را به داخل منزل برده و دیگر اعضای خانواده را مبتلا می‌کنند.

وی با تاکید به اینکه هرآنچه مراودات اجتماعی و تجمعات بیشتر باشد و افراد کمتر رعایت کنند شاهد ابتلای تعداد بیشتری از افراد هستیم گفت: به دلیل بازگشایی مدارس و مسافرت‌ها روند بیماری افزایش یافته است.

دکتر جلیلی با اشاره به اینکه روند ابتلا و تعداد افراد بدحال در استان رو به افزایش است و احتمالا در روزهای آینده با کمبود تخت "آی سی یو" مواجه شویم گفت: برنامه‌ریزان باید نسبت به مدیریت شرایط و در صورت لزوم اعمال محدودیت کرونایی اقدام شود.

وی با تأکید بر اینکه نباید منتظر باشیم محدوده‌ای قرمز شود و بعد محدودیت ایجاد کنیم گفت: در حال حاضر آمار بستری در بیمارستان‌ها بالا رفته است بنابراین باید روند برنامه‌ریزی طوری باشد که از روند افزایشی جلوگیری کنیم تا مجبور نشویم محدودیت را ایجاد کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: مردم توصیه‌ها را رعایت کنند و با استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم حضور در اجتماعات مراقب خود باشند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه