آخرین اخبار

12. مهر 1399 - 19:38   |   کد مطلب: 33006
رونمایی از کتابت قرآن کریم در دانشگاه پیام نور بهار برگزار شد:
حکایت عشق کارگر ساده روستایی به حاج قاسم سلیمانی و کتابت قرآن کریم
صبح امروز مراسم رونمایی از کتابت قرآن کریم به دست کارگر ساده ای از اهالی روستای مظفر آباد قروه سنندج که هم اکنون دانشجوی دانشگاه پیام نور بهار است انجام شد.

به گزارش بهارانه، صبح امروز مراسم رونمایی از کتابت قرآن کریم به دست امجد مظفری دانشجوی مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور بهار با حضور مدیران دستگاههای اجرایی ، مدیریت دانشگاه پیام نور همدان و مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار در دانشگاه پیام نور بهار برگزار شد.

کتابت این قرآن در ۱۰۴ روز و در ابعاد ۵۰ در ۷۰ صورت گرفته که در آن سوره حمد به صورت نسخ و باقی سوره ها با خط عثمان طه نگارش شده است.

امجد مظفری که این دومین کتابت اوست، این اثر را به عشق سردار سلیمانی به سردار سلامی، به نمایندگی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تقدیم کرد.

امجد مظفری در گفتگو با خبرنگار ما خود را متولد ۱۳۵۳ و کارگر ساده ای از اهالی روستای مظفر آباد شهرستان قروه سنندج معرفی کرد و اظهار داشت: اولین کتابت من در سال ۹۱ صورت گرفت و آن را به محضر مقام معظم رهبری تقدیم کردم و این دومین کتابت قرآن کریم بنده است که به عشق سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی نگارش شده است.

وی افزود: من در نگارش خط تاکنون هیچ استادی نداشتم و خودم از ابتدا با تمرین شروع به نگارش کردم و قطعا این آخرین کتابت بنده نخواهد بود و قصد دارم در نگارش های بعدی از خط ثلث استفاده کنم.

مظفری ادامه داد: عثمان طه ده کتابت قرآن دارد و قصد من این است که تعداد کتابت قرآن را از ده عدد فراتر ببرم و رکورد کتابت های قرآن کریم را به فرزندان این مرزو بوم تقدیم کنم.

نگارنده قرآن کریم به حدیثی از پیامبر اکرم در آخرین حج خود اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم دو چیز را بین مسلمانان به امانت گذاشتند کتاب خدا و عترت پیامبر که وظیفه ما حفظ و حراست و شناخت این دوست، هر که به این دو چنگ بزند از رستگاران است و من نیز طبق سفارش پیامبر گرامی اسلام در حفظ و نگهداری قرآن دست به کتابت قرآن کریم زده ام.

گفتنی است کتابت اول وی که به مقام رهبری تقدیم شده، هم اکنون در موزه آستان قدس رضوی نگهداری می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه