آخرین اخبار

12. مهر 1399 - 19:48   |   کد مطلب: 33009
مدیر کل پزشکی قانونی همدان:
انفجار گاز در لالجین ۲ کشته بر جای گذاشت
نشت گاز سماور در منزل مسکونی واقع در شهر لالجین باعث انفجار، سوختگی یک زن و مرد و نهایتا فوت هر دو نفر شد | بخاری های غیر استاندارد، نبود سیستم هشدار در منازل و بعضا در محیط های کاری، نشت گاز، بی مبالاتی در ایمنی، ته سیگارهای مانده در میان کاغذ و برگ و پارچه یا انفجار ناگهانی خودروهای غیر استاندارد موجبات حوادث تلخ را رقم خواهد زد.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان گفت: نشت گاز سماور در منزل مسکونی واقع در شهر لالجین باعث انفجار، سوختگی یک زن و مرد و نهایتا فوت هر دو نفر شد.

دکتر ارتین کمالی با اشاره به اینکه در ابتدای فصل پاییز این حادثه روی داد است افزود: هر 2 فرد مذکور بعد از حادثه به بیمارستان منتقل شده اند که یکی (زن 80 ساله) از آنان به علت شدت جراحات و سوختگی شدید جان خود را از دست می دهد.

کمالی با اعلام اینکه همسر وی هم دیروز در اثر سوختگی و شدت جراحات آن حادثه جان خود را از دست داد تصریح کرد: در 5 ماهه ابتدایی امسال 13 نفر شامل 3 زن و 10 مرد در اثر سوختگی جان خود را از دست داده اند.

وی با اعلام اینکه آمار در مدت مشابه سال قبل 8 نفر بوده است گفت: با توجه به شروع فصل پاییز و استفاده از وسایل گرما زا، رعایت نکات ایمنی در این حوزه بسیار اهمیت دارد.

کمالی خاطر نشان کرد: بخاری های غیر استاندارد، نبود سیستم هشدار در منازل و بعضا در محیط های کاری، نشت گاز، بی مبالاتی در ایمنی، ته سیگارهای مانده در میان کاغذ و برگ و پارچه یا انفجار ناگهانی خودروهای غیر استاندارد و ... موجبات حوادث تلخ را رقم خواهد زد.

این مقام مسئول قضایی شایعترین علت سوختگی را انفجار گاز و شعله دانست و گفت: در کنار این عوامل، سوختگی های شیمیایی، مثل سوختگی با اسید و قلیا، سوختگی های الکتریکی و سوختگی تماسی با جسم داغ را می توان نامبرد.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه