آخرین اخبار

13. مهر 1399 - 22:16   |   کد مطلب: 33018
معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: در شش ماه نخست سال جاری همدان ۳۰ روز پاک، ۱۴۳ روز با هوای سالم و سه روز هوای ناسالم برای گروه های حساس را تجربه کرده است.

به گزارش بهارانه، عادل عربی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت شاخص های کیفیت هوا از ابتدای فروردین ماه تاکنون اظهار کرد: طی شش ماه گذشته از سال ۹۹، شهر همدان ۳۰ روز را با هوای پاک سپری کرده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای فروردین ماه تاکنون ۱۴۳ روز هوای همدان در شرایط سالم قرار داشته و سه روز ناسالم برای گروه های حساس را سپری کرده است، افزود: ملایر در بازه زمانی مذکور ۴۱ روز پاک، ۱۳۹ روز با هوای سالم و یک روز ناسالم برای گروه های سنی حساس را پشت سرگذاشته است.

معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه یک دستگاه سنجش کیفیت هوا در شهر همدان وجود دارد، اعلام کرد: علت اصلی آلودگی هوای استان همدان در شش ماه نخست سال وجود ذرات گردوغبار است.

وی با بیان اینکه پیگیر خریداری دو دستگاه اندازه گیری سیار برای همدان و رزن هستیم، مطرح کرد: دستگاه سنجش کیفیت هوا در شهرستان های همدان، ملایر، نهاوند، اسدآباد و کبودراهنگ وجود دارد اما در شهرستان های رزن و تویسرکان به علت کمبود اعتبار باید از دستگاه های سیار استفاده کنیم.

عربی با بیان اینکه شهرستان بهار به علت نزدیکی به مرکز استان به همدان تعمیم داده می شود، خاطرنشان کرد: ۲۰ واحد آلاینده در سه ماه اول سال جاری شناسایی و به سازمان حفاظت محیط زیست معرفی شدند.

معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان خاطرنشان کرد: پایش و بررسی از واحدهای صنعتی و تولیدی در مقاطع سه ماهه انجام شده و بعد از بررسی نتایج در کمیته مربوطه واحدهای آلاینده به سازمان محیط زیست معرفی می شوند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه