آخرین اخبار

13. مهر 1399 - 22:19   |   کد مطلب: 33019
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان عنوان کرد: فلسفه طرح نماد فرادستگاهی است و همه دستگاه باید با تمام ظرفیت و توان از این طرح حمایت کنند تا با همراهی هم گام های بهتری برداریم همچنین این طرح باید به عنوان امر ضروری برای مدیران دستگاه ها تکلیف و در الویت قرار بگیرد.

به گزارش بهارانه، به نقل از صبح الوند، عباس نجفی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان در کمیته علمی و اجرایی طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد) بیان کرد: طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) به صورت پایلوت در شهرستان‌های مختلف کشور از جمله شهرستان بهار «استان همدان» در حال اجرا است تا بدینوسیله ایرادات، مشکلات و مباحث فنی کار استخراج شده و طرح در مرحله اجرای نهایی در سطح کشور  بدون نقص و با قوت اجرا پذیرد.

   وی با اشاره به اینکه طرح نماد با رویکردی پیشگیرانه و رشدار مدار می‌تواند در کاهش آسیب‌های حوزه کودکان و نوجوانان نقش بسزایی داشته باشد، ابراز کرد: در طول برنامه‌ریزی‌ برای شهرستان پایلوت، باید نگاهی واقع‌بینانه به طرح نماد داشته باشیم و از موانع کار گزارش جامع و کاملی تهیه گردد تا بتوانیم با رفع این موانع و تصمیم‌گیری‌های جامع طرح را به کل استان تعمیم دهیم.

   معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان با بیان اینکه آموزش، یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی در کل جهان است، ادامه داد: مجموعه آموزش و پرورش استان همدان از نیروهای متخصص و بستر عظیمی برای پرورش فکری و آموزشی بهره‌مند است و باید با استفاده از این ظرفیت و با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان، فضایی امن و تخصصی برای ایجاد بسترهای لازم در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی فراهم نمایند.

   نجفی اظهار کرد: با عنایت به اینکه سند ائتلاف نظام مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان (ملی) فرادستگاهی است و همه دستگاه‌ها باید با تمام ظرفیت و توان از این طرح حمایت کنند تا با همراهی هم گام‌های بلندتری برداریم همچنین این طرح باید به عنوان یک ضرورت برای مدیران دستگاه‌ها در الویت قرار بگیرد.

   معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان همچنین عنوان کردند. در طی سه سال گذشته روند خوبی در اصلاح قوانین با رویکرد پیشگیری در دستگاه قضایی شکل گرفته، از جمله این اقدامات تبیین قانون جامع حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان است و برای اولین در این قانون به حقوق کودکان و نوجوانان بزه‌دیده به صورت ویژه توجه شده است.

   وی همچنین از تقویت دفتر حمایت از حقوق زنان در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان خبر داد و تأکید کرد: با تقویت این قانون در صورت بروز و وصول گزارشات به این دفتر، مسئله مورد پیگیری و به دستگاه‌های همسو و متولی منعکس خواهد شد تا ضمن حمایت از حقوق فرد خدمات مورد نیاز به وی داده شود.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه