آخرین اخبار

15. مهر 1399 - 14:29   |   کد مطلب: 33033
بررسی دلایل وجود شایعاتی مبنی‌بر دروغ‌ ترامپ از ابتلا به کرونا
آیا ترامپ عمدی به ویروس کرونا مبتلا شده است؟
ابتلای رئیس‌جمهور ایالات متحده و همسرش به ویروس کرونا در چند روز گذشته تبدیل به یکی از مهم‌ترین اخبار در رسانه‌ها شده است. بسیاری از کاربران اینترنتی برای دونالد ترامپ ابراز نگرانی کرده و برای وی آرزوی سلامتی کرده‌اند و در نقطه مقابل بسیاری نیز برای وی آرزوی مرگ می‌کنند.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پیام از این صحبت‌ها که بگذریم، برخی در این میان خبر ابتلای این رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه را دروغی برای رسیدن به اهداف انتخاباتی مطرح می‌کنند. اظهارات ضد و نقیض پزشکان و کاخ سفید درباره وضعیت ترامپ، خبر احتمال مرخص شدن وی از بیمارستان در روز سه‌شنبه و حضور روزگذشته این رئیس‌جمهور در میان هوادارانش، نشان از وضعیت جسمانی مساعد وی دارد.
این درحالی است که نسبت به سن و شرایط جسمانی وی پیش‌بینی می‌شود درصورت صحت خبر ابتلای وی به ویروس کرونا، ترامپ به مدت دست‌کم یک هفته در بیمارستان بستری شود.
از این‌رو، 3 تفسیر از قصد ترامپ برای اعلام به ابتلای ویروس کرونا وجود دارد:

 ترس از مناظره با بایدن
به‌گزارش دانشجو، تارنمای خبری لیبرال لس‌آنجلس تایمز درباره خبر ابتلای ترامپ به کووید-19 نوشت: در عرض چند ساعت خبری که ترامپ آن را از طریق حساب توئیتر خود منتشر کرد، عرصه سیاسی و کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری در آمریکا را تکان داد. بسیاری از رسانه‌های لیبرال در آمریکا با دیده تردید به این خبر نظر افکندند و از خود می‌پرسیدند که «دروغگوی سریالی کاخ سفید» راست می‌گوید؟
طبق گزارش منتشرشده از انتخاب، خبرگزاری ام.اس.اس.بی.سی(MSSBC) ترامپ را متهم کرده است که از ترس رویارویی مجدد با جو بایدن رقیب انتخاباتی خود در مناظره بعدی دست به این اقدام زده است.
این مسأله از آنجایی مطرح شده است که این رئیس‌جمهور ایالات متحده امید زیادی برای جبران فاصله میان خود در آرای مردمی(نظر‌سنجی‌ها) داشت، که پس از نخستین مناظره تفاوتی در شرایط نامساعد وی از دیدگاه مردمی نداشت.

 سورپرایز اکتبر پیش از انتخابات
برخی دیگر از تحلیل‌گران و رسانه‌های آمریکایی انتشار خبر مبتلا شدن به ویروس کرونا آن‌هم یک ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا را، در راستای سورپرایز اکتبر این رئیس‌جمهور می‌دانند.
طبق گزارش منتشرشده از تسنیم، خبرگزاری گاردین در یادداشتی با اشاره به اینکه ابتلای تراپ به کرونا نهایت «سورپرایز اکتبر» است، نوشت که این مسأله نه‌تنها رقابت ترامپ و بایدن بلکه امنیت و ثبات کشور را در هفته‌های آتی در وضعیت بسیار نامعلومی قرار می‌دهد.
این مسأله از این‌رو مطرح می‌شود که در شرایط عادی اعلام کشف واکسن ویروس کرونا در ایالات متحده نمی‌توانست شگفتی‌ساز باشد، زیرا این خبر از یکسو چندین مرتبه از سوی دولت‌های دیگر اعلام شده است که همچنان بی‌نتیجه مانده و از سوی دیگر خبر نزدیکی به کشف و توزیع این واکسن چندین مرتبه توسط خود ترامپ در خبرگزاری‌ها انتشار یافته است.

 بازگشت قهرمانانه
حال عده‌ای بر این باور هستند که ترامپ به‌دنبال سرپوش گذاشتن بر ضعف‌های مدیریتی خود در مواجهه با ویروس کرونا است؛ زیرا این روز‌ها و در مجادلات انتخاباتی ایالات متحده یکی از ‌مهم‌ترین انتقاداتی که به ترامپ وارد می‌شود، عملکرد ضعیف وی در مقابله با ویروس کرونا و آمار بالای ابتلا در این کشور است.
حال این رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه می‌خواهد با کم‌اهمیت جلوه دادن این ویروس، سرپوشی بر انتقاد‌ها گذاشته و بی‌توجهی خود به این بیماری را توجیه کند.
با این‌حال نمی‌توان با اطمینان از دروغ بودن ابتلای رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا به ویروس کرونا صحبت کرد. این اظهارات که غالباً از سوی رسانه‌های رقیب انتشار می‌یابد را می‌توان در راستای رقابت‌های انتخاباتی نیز ارزیابی کرد.
به هرحال هرچند نمی‌توان ابتلای او به کرونا را تعمدی دانست اما این مسأله می‌تواند تأثیر شگرفی بر انتخابات سوم نوامبر داشته باشد.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه