آخرین اخبار

15. مهر 1399 - 14:36   |   کد مطلب: 33036
معاون امور اجتماعی بهزیستی همدان:
۲۷۰ خانواده در صف پذیرش فرزند از بهزیستی استان هستند
در حال حاضر ۲۷۰ خانواده در انتظار پذیرش فرزند از بهزیستی استان همدان هستند | از ابتدای سال جاری تاکنون سرپرستی یک کودک به عنوان فرزند خوانده و ۹ کودک دیگر نیز به عنوان امین موقت به خانواده‌های دارای شرایط واگذار شده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از  همدان پرس؛ معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان گفت: در حال حاضر ۲۷۰ خانواده در انتظار پذیرش فرزند از بهزیستی استان همدان هستند.

زهره بختیاری در گفتگویی به وضعیت کودکان بی‌سرپرست اشاره و عنوان کرد: هم‌اکنون تعداد ۱۷۸ کودک بی‌سرپرست در مراکز بهزیستی استان همدان زندگی می‌کنند.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه فرزندخواندگی اظهار کرد: با این فرایند شاهد شفاف‌سازی هر چه مناسب‌تر اقدامات فرزندخواندگی خواهیم بود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان اعلام کرد: در مجموع ۲۷۰ خانواده در انتظار پذیرش فرزند از بهزیستی استان همدان هستند.

وی با بیان اینکه سرپرستی کودکان بی هویت که پدر و مادر ندارند، به عنوان فرزندخواندگی و کودکانی که پدر و مادر آن‌ها در زندان هستند یا مشکلاتی دارند، به صورت امین موقت به خانواده‌های دارای شرایط واگذار می‌شود، اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون سرپرستی یک کودک به عنوان فرزند خوانده و ۹ کودک دیگر نیز به عنوان امین موقت به خانواده‌های دارای شرایط واگذار شده است.

بختیاری یادآور شد: این آمار در سال ۱۳۹۸ پنج فرزند خوانده و ۱۱ امین موقت بوده که به ثبت رسیده است.

واگذاری فرزند به دختران مجرد نداشته‌ایم
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان با تاکید بر اینکه از سال ۱۳۹۲ و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی امکان فرزندخواندگی فراهم شد، گفت: فرزندخواندگی در قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست مصوب سال ۹۲ آمده و آئین‌نامه‌های ماده ۲۲ و ۳۶ این قانون نیز در سال ۹۴ ابلاغ شد و بر این اساس زن و شوهر بدون فرزند، دختران و زنان بدون شوهر و زن و شوهر دارای فرزند می‌توانند متقاضی سرپرستی فرزند باشند اما با توجه به در اولویت بودن خانواده‌ها برای پذیرش فرزند خوانده در سال جاری سرپرستی هیچ کودکی در همدان به دختران مجرد بالای ۳۰ سال واگذار نشده است.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه