آخرین اخبار

15. مهر 1399 - 16:05   |   کد مطلب: 33040
خاطراتی از شهید حاج حسین همدانی:
حکایت عطوفت حاج حسین به مرغ پاشکسته در سوریه
کتاب مردان خاکریز نوشته سید حسین حسینی یکی از نویسندگان حوزه دفاع مقدس شهرستان بهار است که در سال ۱۳۹۸ به چاپ رسیده است و شامل خاطراتی از سردار همدانی است.

به گزارش بهارانه، در کتاب مردان خاکریز خورشید، خاطراتی خواندنی از دفاع مقدس آورده شده است و شامل خاطراتی از رزمندگان و شهدای دفاع مقدس است، در قسمتی از این کتاب به خاطراتی از سردار همدانی پرداخته شده است.

این کتاب در سال ۱۳۹۸ و به قلم سید حسین حسینی، از نویسندگان فعال حوزه دفاع مقدس شهرستان بهار منتشر شده است.

در قسمتی از این کتاب از زبان یکی از همرزمان سردار همدانی آمده است:
" یک روز سردار همدانی مرا صدا کرد و گفت این پول را ببر در یکی از شهرستان های استان بده به فلانی؟! اطاعت امر کردم و راهی شهرستان شدم با پرس و جو آن فرد را یافتم دیدم خیلی چهره موجهی ندارد و وضع خانواده‌اش نابسامان است خیلی ناراحت شدم گفتم این سردار ما را دنبال چه کارهایی می فرستد و با ناراحتی برگشتم.

سردار همدانی تا ناراحتی من را دید گفت: او از رزمندگان دفاع مقدس است که در فاو تنگه احد را حفظ کرد، او در دام اعتیاد افتاده و مقصر من و شمایم، اگر ما دست آنها را می‌گرفتیم و حمایتشان می کردیم در این منجلاب نمی‌افتادند. ما در قبال آن‌ها مسئول هستیم.

شهید همدانی تنها جنگاور نبود بلکه جهادگری بود که روح و جان خود را با مکتب اسلامی صیقل داده و حتی در شرایط سخت نیز خود را مکلف به رعایت اخلاق اسلامی و انجام تکلیف می دانست. او مثل پدر بزرگ برای رزمندگان دلسوزی می کرد."

در جای دیگری از این کتاب یکی از دیگر از همرزمان شهید همدانی در سوریه به خاطره جالبی از سردار اشاره می‌کند که به نام خاطره مرغ پاشکسته از آن یاد می شود.

در این خاطر آمده است:

" یک روز در سوریه موقع خوردن ناهار دیدم سردار قسمتی از غذایش جدا کرد و در گوشه کاغذی ریخت تعجب کردم که سردار غذا را کجا میبرند دنبالش رفتم دیدم به سمت مرغی رفت که پایش شکسته و نمی‌توانست به دنبال غذا بگردد. حاج حسین غذا را در نزدیکی مرغ ریخت و مرغ هم شروع به خوردن کرد.

با خود گفتم چگونه میشود یک نفر به حدی از کرامت انسانی برسد که به حیوانات نیز در بحبوحه جنگ توجه کند، در حالی که در چند صد متر آنطرف تر آدم‌های هستند که به حدی از قساوت رسیده‌اند که به انسان و هم نوع به خود رحم نمی کنند."

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه