آخرین اخبار

19. مهر 1399 - 8:26   |   کد مطلب: 33058
عصر روز گذشته ستاد استانی مبارزه با کرونا به صورت ویدئو کنفرانس در استان و شهرستانها برگزار شد و وضعیت استان همدان در شیوع بیماری کرونا مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش بهارانه، عصر دیروز ستاد استانی مبارزه با کرونا به صورت ویدئو کنفرانس در استان و شهرستانها برگزار شد و وضعیت استان قرمز اعلام شد.

استاندار با تشریح وضعیت استان در شیوع بیماری کرونا به همه دستگاه ها آماده باش کامل داد و اعلام کرد: از امروز کلیه مرخصی مدیران لغو می شود و همگی باید برای کنترل وضعیت به صحنه بیایند.

شاهرخی از کلیه فرمانداران خواست که تعامل و همکاری نزدیکی با خبرنگاران، اصحاب رسانه، مدیران کانالهای محلی و بومی داشته باشند و به شرح وضعیت موجود برای آنها بپردازند تا رسانه های محلی با تولید محتوای مناسب و انتشار آن در جهت اقناع سازی مردم عمل نمایند.

وی همچنین اختیار کامل به فرمانداران داد تا با توجه به شرایط موجود هر شهرستان از ایجاد تجمع در سطح شهرها جلوگیری کنند.

دکتر حیدری مقدم معاون بهداشتی علوم پزشکی استان با اعلام آمار مبتلایان به کرونا در هر شهرستان گفت: در شهرستان بهار ۳۱۷ نفر مورد مثبت کرونا به صورت بستری و ۶۰۹ نفر مورد مثبت سرپایی داشتیم و هم اکنون در بیمارستان آیت الله بهاری ۲۴ مبتلا به کرونا بستری هستند.
وی همچنین اظهار داشت: حدودا ۵۰۰۰ نیروی درمانی در استان داریم که از این میزان ۱۲۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده اند و هنوز ۲۰۰ نفرشان در دوره نقاهت به سر می برند.

وی با بیان اینکه ممکن است با کمبود تخت آی سی یو در استان مواجه شویم ابراز داشت: با وجود مشکلات موجود در دوره کرونا ۸۰ تخت آی سی یو در استان راه اندازی کردیم، اما با افزایش تعداد مبتلایان باز هم نگران هستیم.

حیدری همچنین گفت: آمار دقیق تعداد مبتلایان در شهرستان ها ساعت ۱۴ هر روز بر روی سایت دانشگاه علوم پزشکی قرار داده می شود

 در ادامه مصوبات این جلسه به صورت زیر بیان شد:

در ورودی آرامستانها کنترل صورت گیرد و در هنکام دفن اموات بیش از ۲۰ نفر نمی تواند حضور داشته باشد

 تعطیلی تمامی مراکز تفریحی، شهربازی، گیم نت، تالارهای پذیرایی، نمازهای جماعت، زیارتگاهها، باشگاههای ورزشی و ... به مدت یک هفته

کلیه مراکز آموزشی، دانشگاهها، فنی حرفه ای و ... به صورت غیر حضوری خدمات دهی کنند

اماکنی همچون مهدهای کودک، مطبهای پزشک، دفاتر پیشخوان دولت و کلینیک ها، هتل ها در صورت عدم رعایت پروتکل ها پلمپ خواهند شد

در سازمانها و ادارات افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند یا دارای فرزند زیر ۶ سال بوده یا باردار هستند می توانند دورکاری انجام دهند.
 

 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه