آخرین اخبار

19. مهر 1399 - 10:04   |   کد مطلب: 33062
عصر حاضر عصر ارتباطات است و با توجه به شرایط کنونی و برگزار نشدن کلاس های حضوری، سیستم آموزشی کشور دچار تغییر شده است./ نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیران شرکت مخابرات منطقه همدان با بیان اینکه بیشتر مشکلات کشور در زمینه زیرساخت های ارتباطی است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در استان همدان مشکلات مرتبط با این موضوع بسیار کمتر از میانگین کشوری است.

به گزارش بهارانه، به نقل از  روابط عمومی دفتر نماینده همدان در مجلس، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی با اشاره به سوءمدیریت‌ها در برگزاری کلاس های مجازی گفت: متأسفانه شاهد برگزاری کلاس‌های دانشجویان به‌صورت مجازی هستیم، درحالی‌که برخی رشته‌های تحصیلی مرتبط با دانشگاه‌ها نظیر فنی‌وحرفه‌ای و پزشکی نیاز به کلاس‌های حضوری دارد. سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این درحالی است که مدارس به‌صورت حضوری و با حضور دانش‌آموزان برگزار می‌شد، درحالی‌که دانشجویان می‌توانستند با رعایت پروتکل های بهداشتی در دانشگاه‌ها حضور یابند.
وی خاطرنشان کرد: در همین زمینه ۳۸ پرسش از وزیر آموزش‌وپرورش مطرح و پرسیده شده است، فلاحی در پایان اظهار کرد: 3 میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در سطح کشور داریم که از داشتن تجهیزات آموزشی محروم هستند و این موضوع با عدالت آموزشی مدنظر مقام معظم رهبری منافات دارد.
مدیر عامل شرکت مخابرات منطقه همدان در حاشیه این نشست اظهار کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و برگزاری کلاس‌های مجازی، در تلاش هستیم که تجهیزات سخت‌افزاری لازم مانند موبایل، مودم و ... را برای دانش‌آموزان نیازمند تهیه کنیم.
محمدعلی گرزین همچنین افزود: در همین راستا لیست خانواده‌هایی که دچار مشکل هستند تهیه شده است تا درصورت امکان نسبت به واگذاری خطوط تلفن ثابت به ایشان اقدام گردد.
وی در پایان با بیان اینکه 2 هزار و صد مدرسه روستایی و شهری در سطح استان همدان از امکانات و تجهیزات آموزشی بی‌بهره بودند، تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه مخابرات استان بیشتر مشکلات سخت‌افزاری این مدارس حل شده است و مشکلات 250 مدرسه باقی‌مانده دیگر نیز تا پایان هفته آینده مرتفع خواهد شد.

 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه