آخرین اخبار

19. مهر 1399 - 21:01   |   کد مطلب: 33066
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت شهید همدانی:
سردار همدانی مدام به فکرخدمت به نظام وکشور بود
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت شهید همدانی گفت: شاید سردار همدانی می‌توانست در اواخر عمر خود یک زندگی عادی در کنار خانواده‌اش داشته باشد اما این آرامش‌ها برای او عین ناآرامی بود به همین دلیل نیز در جبهه مقاومت و دفاع از دین و وطن حضور یافت.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پیام محسن رضایی با اشاره به اینکه ثمره ولایت سردار را به جایی وصل کرده بود که باید تا آخر عمر در آن مسیر گام برمی‌داشت گفت: در دانشگاه امام حسین(ع) به عنوان مسوول قرارگاه ثبت تجارب و فرهنگ دفاع مقدس کار می‌کرد اما هشت ماه بعد شروع کرد به بیقراری کردن، دلیلش را پرسیدم که گفت دلتنگ برادران شهیدش است و در نهایت هم به سوریه رفت و به آرزوی دیرینه‌اش رسید.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز امیدواری از اینکه همه در راه شهدا قدم برداریم برای ایران اسلامی و ملت بزرگ ایران آرزوی عزت و افتخار بی‌پایان کرد.
 ولایت عامل اقتدار کشور است
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر کسی بخواهد به ایران اسلامی تجاوز کند سیلی محکمی خواهد خورد ولو اینکه آمریکای قداره بند باشد گفت: ایران تمام‌قد روی پای خود ایستاده است.
به گزارش فارس، رضایی در ادامه با اشاره به قدمت همدان در مدنیت و علم افزود: از وقتی نام ایران آمده، نام همدان نیز همراه با آن بوده که این موضوع نشان از سابقه بلند این شهر دارد.
وی با بیان اینکه نقش همدان چه در عرصه علم و فرهنگ و دین و چه در حوزه دفاع از کشور حائز اهمیت است افزود: شهدای بزرگی چون شهید همدانی، سردار سلگی، شهید حاجی‌بابایی، علی چیت‌ساز، حسن صوفی، شهید قهاری سعید و شهدای مدافع حرم در این شهر آرمیده‌اند که مدیون آنها هستیم.
رضایی کارنامه شهدای همدان را بسیار عجیب و قابل توجه عنوان کرد و با بیان اینکه فرهنگ شهادت ناشی از ایثار و فداکاری است گفت: اگر فرهنگ شهادت‌طلبی و ایثار قبل از انقلاب در بین ملت ما می‌بود بخش‌های مختلفی از سرزمین‌ عزیز ما جدا می‌شد؟ قطعا خیر.
وی با اشاره به اصل مهم ولایت در کشور، آن را عامل موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها عنوان کرد و افزود: سردار همدانی یکی از میوه‌های ولایت بود که با مجاهدت و ایثار خود اتفاقات بزرگی را رقم زد.

 ایران تمام‌قد روی پای خود ایستاده است
وی گفت: ایران تمام‌قد روی پای خود ایستاده است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در پاسخ به اینکه چه اتفاقی منشا اقتدار، رشد، بالندگی و افتخارات ایران اسلامی شده است پاسخی جز «ولایت» وجود ندارد.
وی با بیان اینکه باید به این معجزه الهی بیش از گذشته توجه کنیم گفت: از آن جا که ولایت عامل حیات و عزت ملی ما شده است باید یک بار دیگر آن را بازخوانی کنیم.
رضایی در ادامه به تفسیر مقام معظم رهبری از «ولایت» پرداخت و افزود: معنای اصلی ولایت عبارت است از پیوستگی، پیوند، درهم‌‌‌پیچیدن و درهم‌تنیدگی.
 تفسیر ناب ولایت را باید در رفتار سردار همدانی و سردار سلیمانی دید
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه تفسیر ناب ولایت را باید در منش و رفتار حسین همدانی و قاسم سلیمانی و وصیتنامه این بزرگان دید گفت: اگر تفسیرهای مختلف از ولایت صورت گیرد به تعداد آنها گروه‌ها و آدم‌ها و جناح‌های مختلف ایجاد می‌شود که منجر به نگاه واحد و همدلی نخواهد شد.
وی با اشاره به ولایتمداری مطلق شهدا و رزمندگان ادامه داد: رزمندگان ما در جبهه‌ دفاع مقدس به دنبال نتیجه نبودند بلکه به تکلیف الهی خود عمل می‌کردند، البته تکلیف ما همراه با تدبیر و عقلانیت بود.

شهید حاج قاسم سلیمانی نظیر شهید همدانی است
 همچنین پنجمین سالگرد شهادت سردار شهید «حاج حسین همدانی» و شهدای مدافع حرم استان با حضور مسئولان استانی، همرزمان شهید همدانی و خانواده شهدای مدافع حرم صبح روز چهارشنبه  هفته گذشته در مزار شهدای باغ بهشت همدان برگزار شد.
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان در این مراسم، با بیان اینکه من سرباز این شهید بزرگوار بودم، اظهار کرد: اگر علی چیت سازیان، شهید چیت سازیان شد به خاطر اعتماد سردار همدانی به او بود که در آن زمان جوانی کم سن و سال بود و شهید همدانی مسئولیت اطلاعات عملیات را به این شهید بزرگوار داد.
مهدی فرجی با بیان اینکه شهید همدانی همیشه معتقد بود باید به جوانان اعتماد و کارهای بزرگ و ناتمام را به جوانان پرشور و انقلابی واگذار کرد، افزود: شهید همدانی نه تنها در ایران بلکه این کار را در سوریه نیز انجام داده و بسیاری از جوانان و معارضان سوری را به نیروهای جبهه مقاومت جذب کرده است.

امنیت محور مقاومت مدیون خون شهید همدانی است
فرمانده انتظامی استان همدان در ادامه ضمن عرض تسلیت فرارسیدن اربعین سید و سالار شهیدان بیان کرد: شهدای امنیت و شهدای مدافع حرم به نوعی به یکدیگر مرتبط هستند به نحوی که اگر شهدای مدافع حرم نبودند مدافعان امنیت به شهادت می رسیدند.
بخشعلی کامرانی‌صالح با بیان اینکه شهید همدانی اقدامات و ایثارگری های زیادی از بدو تأسیس انقلاب اسلامی و حتی قبل از تشکیل انقلاب مانند دفاع سپاه پاسداران در همدان و سایر استان ها انجام داده بود، افزود: شهید حسین همدانی در بحث پاسداری از انقلاب و ارزش های انقلاب در حوزه جنگ سخت و نرم و مهار فتنه ها سنگ تمام گذاشته و در فتنه ۸۸ او از فرماندهان شاخص در مقابله با فتنه گران بود.

 شهید بروجردی سردار همدانی را کشف کرد
همرزم و همراه شهید همدانی نیز با بیان اینکه شهید همدانی علاقه زیادی به شهید شهبازی داشت، اظهار کرد: شهید بروجردی سردار همدانی را کشف و مسئولیت های مهمی به او واگذار کرد.
محمدباقر ذوالقدر با بیان اینکه برای نخستین بار اسم حسین همدانی را در منطقه غرب کشور شنیدم و از او به عنوان یک مرد جا افتاده و باتجربه یاد می کردم، افزود: بزرگترین و زیباترین خصوصیت شهید همدانی بعد از مجاهد بودن او اخلاق و خودسازی فردی بوده است و با افراد مختلف و سلایق و ظواهر متفاوت ارتباط برقرار می کرد تا آنها را جذب انقلاب کند.

 شهید حاج قاسم سلیمانی نظیر شهید همدانی است
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری نیز با بیان اینکه زمانی که تازه امام جمعه شده بودم با سردار همدانی آشنا شدم و او از برادر به من نزدیکتر بود، اظهار کرد: در زمان جنگ بسیجی های ساده بی رنگ و بی ریا امام و انقلاب را یاری کردند و اگر همه ابرکامپیوترهای عالم جمع شوند جزای خیر یک بسیجی پابرهنه را نمی توانند برآورد کنند.
آیت ا... غیاث الدین طه محمدی با بیان اینکه شهید همدانی قائله ۸۸ تهران را درهم کوبید، اضافه کرد: خطر فتنه ۸۸ از هشت سال جنگ خطرناک تر بود و سردار همدانی و همرزمانش سه روز تمام و بی وقفه بدون استراحت تلاش کردند تا آتش فتنه خاموش شد.

 ادامه دادن راه فرماندهان بزرگ لذت بخش است
محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ نیز با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم رهرو و ادامه دهنده راه شهدا به ویژه شهید همدانی باشیم، گفت: من به عنوان نماینده ای از خیل بسیجیان و سربازان فرماندهان بزرگی همچون شهید همدانی، شهید همت و احمد متوسلیان در سپاه محمدرسول الله(ص) قدم برمی دارم.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه