آخرین اخبار

21. مهر 1399 - 11:00   |   کد مطلب: 33084
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد:
رشد تصاعدی ابتلای معلمان استان به کرونا
بررسی آمار معلمان مبتلا به کرونا از آغاز سالتحصیلی جاری تاکنون به نسبت آغاز اپیدمی کرونا تا ۱۴ شهریور نشان از رشد تصاعدی ابتلای فرهنگیان به این ویروس دارد | میزان ابتلابه کرونا در ۲ برهه زمانی آغاز اپیدمی کرونا تا ۱۴ شهریور و از ۱۴ شهریور تاکنون مورد بررسی و آنالیر قرار گرفته است.

به گزارش بهارانه، به نقل از  همدان پرس؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بررسی آمار معلمان مبتلا به کرونا از آغاز سالتحصیلی جاری تاکنون به نسبت آغاز اپیدمی کرونا تا ۱۴ شهریور نشان از رشد تصاعدی ابتلای فرهنگیان به این ویروس دارد.

رشید حیدری مقدم در ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: میزان ابتلابه کرونا در ۲ برهه زمانی آغاز اپیدمی کرونا تا ۱۴ شهریور و از ۱۴ شهریور تاکنون مورد بررسی و آنالیر قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: تا ۱۴ شهریور ۱۲ معلم مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری شدند که نتیجه آزمایش ۹ بیمار مثبت بود همچنین در بخش سرپایی ۱۳۲ مورد مشکوک وجود داشت که نتیجه آزمایش  ۵۹ معلم مثبت بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ۱۵ شهریور تاکنون نیز سه معلم مشکوک به کرونا بستری شدند که یک مورد از آنها مثبت قطعی بود و از بین معلمان که سرپایی مراجعه داشتند از ۵۵ مورد مشکوک نتیجه آزمایش ۳۰ مورد مثبت شده است.

حیدری مقدم ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا ۱۴ شهریور معادل هفت ماه، از بین معلمانی که سرپایی مراجعه داشتند ۵۹ تن نتیجه آزمایش شان مثبت بوده است اما این آمار تنها در یکماه گذشته و از آغاز سالتحصیلی جدید ۳۰ مورد بوده است.

وی اظهار داشت: وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در یک هزار و ۷۳۴ مدرسه معادل ۷۵ درصد مدارس بررسی شد که ۷۴.۶ درصد شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کرده بودند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: از ابتدای اپیدمی کرونا تا ۱۴ شهریور ۱۴۴ دانش آموز مشکوک به کرونا بستری شدند که ۱۷ تن مثبت بودند همچنین در بخش سرپایی از بین ۵۳۳ دانش آموز مشکوک به کرونا نتیجه آزمایش ۱۸۰ تن مثبت بود.

حیدری مقدم افزود: در طول یکماه گذشته ۲۸ دانش آموز مشکوک به کرونا بستری شدند که پنج مورد آلوده بودند و از ۳۶ بیمار سرپایی ۱۵ مورد مثبت بودند که این نشان دهنده این است که نزدیک ۴۵ تا ۵۰ درصد دانش آموزان مشکوک به کرونا نتیجه آزمایش شان مثبت بوده است.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه