آخرین اخبار

24. مهر 1399 - 11:54   |   کد مطلب: 33115
کمیسیون برنامه و بودجه درباره مسائل اقتصادی و معیشتی برنامه‌هایی دارد که درصورت تصویب انجام می‌شود.

به گزارش بهارانه،به نقل از همدان پیام عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علاوه‌بر تحریم، سوءمدیریت عامل گرانی‌هاست، به فارس گفت: برای گرانی‌های افسارگسیخته برنامه‌هایی داریم اما در این زمینه دولت باید کنترل قیمت‌ها و نظارت را مدنظر داشته باشد.
علیرضا شهبازی با اشاره به طرح دوفوریتی مجلس مبنی‌بر حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، اظهار کرد: نظارت و کنترل در مباحث اقتصادی اعتقاد همه است و باید شرایط را رو به بهبودی ببریم؛ بنابراین هم مجلس و هم دولت باید پای کار باشند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دولت و مجلس باید برای مقابله با گرانی‌ها وظایف خود را به‌درستی انجام دهند، گفت: امیدواریم شرایط به‌گونه‌ای شود که با توجه به تحریم‌ها بهتر بتوان بازار را کنترل و مدیریت کرد.
وی با بیان اینکه کمیسیون برنامه و بودجه درباره مسائل اقتصادی و معیشتی برنامه‌هایی دارد که درصورت تصویب انجام می‌شود، افزود: باید برای برون‌رفت از این مرحله همه همدل و جهادگونه پیش رویم تا بتوانیم اقتصاد جامعه را نجات دهیم.
شهبازی با اشاره به اینکه کمیسیون برنامه بودجه در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر کارت الکترونیک کالایی را پیش‌بینی کرده است، گفت: در این طرح به خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی با جمعیت ۲۰ میلیون نفر کارت ۱۲۰ هزار تومانی و به ۴۰ میلیون نفر جمعیت کارت ۶۰ هزار تومانی اعطا می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه دولت باید برای کنترل قیمت‌ها تدابیری بیندیشد، گفت: در این راستا باید حفظ ارزش پول ملی نیز درنظر گرفته شود و این امر نیازمند تلاش‌های زیادی است.
نماینده مردم نهاوند در مجلس با بیان اینکه علاوه‌بر تحریم‌ها، سوءمدیریت نیز در گرانی‌ها اثر گذاشته است، گفت: وقتی نفت را می‌فروشیم و نمی‌توانیم پول را داخل کشور بیاوریم چنین وضعیتی رخ می‌دهد و وقتی ارز نباشد، افزایش قیمت‌ها را خواهیم داشت.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه