آخرین اخبار

24. مهر 1399 - 11:59   |   کد مطلب: 33117
رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی همدان اعلام کرد:
ابتلای ۴۸ بیمار دیالیزی استان به کروناویروس
رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان از ابتلای ۴۸ بیمار دیالیزی استان به کروناویروس خبر داد | خوشبختانه با همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان حواله دریافت واکسن آنفلوآنزا به بیمارانی که دیالیز می‌شوند و افرادی که کلیه دریافت کرده اند، داده می‌شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان از ابتلای ۴۸ بیمار دیالیزی استان به کروناویروس خبر داد.

ابوالفتح میرزایی اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان ۴۸ نفر از بیمارانی که مشکل نارسایی کلیه دارند و دیالیز می‌شود، به کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۴۱ نفر فوت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تمام افرادی که مشکل نارسایی کلیه دارند، بدون هیچ استثنای سنی و جنسی جزء دریافت کنندگان واکسن آنفلوآنزا هستند، تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان حواله دریافت واکسن آنفلوآنزا به بیمارانی که دیالیز می‌شوند و افرادی که کلیه دریافت کرده اند، داده می‌شود.

میرزایی افزود: بیماران دیالیزی از بخش دیالیز و بیماران پیوندی از انجمن حمایت از بیماران کلیوی می‌توانند حواله خود را دریافت کرده و برای تزریق واکسن به مرکز بهداشت شهرستان‌ها مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هشت بیمار با مشکل نارسایی کلیه در سطح استان وجود دارند که تمام آزمایشات لازم را انجام داده و آماده دریافت کلیه هستند، ادامه داد: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۹ نفر از هم استانی ها کلیه دریافت کردند که پنج مورد از فرد زنده و چهار مورد از فرد مرگ مغزی شده بود.

میرزایی در رابطه با ماشین‌آلات دیالیز استان گفت: در حال حاضر مشکل کمبود ماشین‌آلات دیالیز در استان نداریم اما یک مشکلی وجود دارد که در کل کشور دیده می‌شود و مختص استان همدان نیست و آن مسئله اتمام عمر مفید دستگاه ها است.

رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان اذعان کرد: عمر مفید دستگاه‌های دیالیز تمام شده و باید تعویض شوند اما با توجه به وضعیت اقتصادی کشور امکان تعویض دستگاه‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در شرایط مالی مناسبی نیستیم و جزء حمایت خیرین منبع تأمین مالی دیگری نداریم، مطرح کرد: همشهریان می توانند از طریق کد دستوری #۱۸۸۱*۷۸۰* برای کمک به انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی شعبه استان همدان اقدام و یا کمک های خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۸۱۹۹۵۰۹۱۸۰ بانک ملی به نام انجمن حمایت از بیماران کلیوی همدان واریز کنند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه