آخرین اخبار

24. مهر 1399 - 12:04   |   کد مطلب: 33118
۹۹ نفر از کارکنان دستگاه‌های دولتی همدان به کرونا مبتلا شده‌اند | فروردین‌ماه امسال میزان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک ۸۵ تا ۸۸ درصد بوده که تا ۵۶ درصد کاهش یافت | برای یکی از مدیران شهرستان همدان به خاطر عدم رعایت مسائل بهداشتی و دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا درخواست عزل صادر شده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از  همدان پرس؛ فرماندار گفت: ۹۹ نفر از کارکنان دستگاه‌های دولتی همدان به کرونا مبتلا شده‌اند.

حسین افشاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همدان در وضعیت قرمز شیوع کرونا است و کم‌توجهی مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی باعث افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا شده است، گفت: فروردین‌ماه امسال میزان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک ۸۵ تا ۸۸ درصد بوده که تا ۵۶ درصد کاهش یافت.

فرماندار شهرستان همدان با بیان اینکه در شهر همدان میزان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک ۶۸ تا ۷۰ درصد و در روستاها نزدیک به ۵۵ درصد ثبت شده است، گفت: معدل شهرستان همدان در میزان رعایت فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک تا روز گذشته ۶۵ درصد بوده است.

وی بر حساس‌سازی جامعه نسبت به خطر ابتلاء به کرونا و افزایش شیوع آن تاکید کرد و از تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها خبر داد و افزود: ۷۴ اکیپ بازرسی مناطق و مکان‌هایی که احتمال آلودگی در آنها بیشتر است را پوشش می‌دادند که تعداد این تیم‌ها به ۹۲ تیم با ۲۰۰ بازرس افزایش یافته است.

فرماندار شهرستان همدان بازرسی واحدهای صنفی، مساجد، بقاع متبرکه، آرامستان‌ها، مهدهای کودک‌، باشگاه‌های ورزشی، نانوایی‌ها، مطب پزشکان، شعب بانکی، ادارات دولتی و مراکز نیمه‌دولتی را مورد اشاره قرار داد و گفت: مدیرانی که در اداره مربوط به خود مباحث بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی نگیرند عزل می‌شوند.

وی عنوان کرد: برای یکی از مدیران شهرستان همدان به خاطر عدم رعایت مسائل بهداشتی و دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا درخواست عزل صادر شده است.

افشاری با اشاره به اینکه سازمان‌های غیردولتی که در سلامت مردم اخلال ایجاد کنند نیز به مراجع قضائی معرفی می‌شوند؛ گفت: ۹۹ نفر از کارکنان دستگاه‌های دولتی همدان به کرونا مبتلا شده‌اند.

فرماندار شهرستان همدان اضافه کرد: خانم‌های باردار شاغل در ادارات می‌توانند از مرخصی ۹ ماهه و یک‌ساله استفاده کنند ضمن اینکه آن دسته از مراکز اداری که بیشترین کارکنان زن را به خود اختصاص می‌دهد تقریباً تعطیل شده‌اند و آقایان هم با تعداد کمی مشغول به کارند.

افشاری با تأکید بر اینکه ظرفیت بیمارستان سینای همدان تکمیل شده و تخت خالی برای بیماران جدید کرونایی وجود ندارد؛ اظهار کرد: بیماران کرونایی جدید در بیمارستان بعثت، آتیه و ارتش بستری خواهند شد.

افشاری همچنین از نصب ۱۷ چادر توزیع ماسک در نقاط مختلف همدان خبر داد و گفت: چادرها بیشتر در نقاط حاشیه شهر پیش‌بینی شده تا مردم با قیمت مناسب نسبت به تهیه ماسک اقدام کنند.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر