آخرین اخبار

28. مهر 1399 - 8:28   |   کد مطلب: 33141
معاون قضائی رئیس کل دادگستری و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان با بیان اینکه فروش املاک، در دفاتر معاملات ملکی باید ساماندهی گردد، ابراز کرد: امروز کنترل، نظارت و ایجاد مقررات و ضوابط جامع در تنظیم مبایعه‌نامه‌ها در راستای کاهش دعاوی در حوزه املاک امری ضروری است.

به گزارش بهارانه، عباس نجفی، معاون قضایی رئیس کل و معاون معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان در جمع خبرنگاران عنوان کرد: از آنجا که حوزه املاک و مستغلات جزء مشاغل سودآور می‌باشد لذا تنوع معاملات در حوزه مسکن باعث گردیده در تعدادی از دفاتر مشاوره و معاملات املاک کوچکترین توجهی به الزامات قانونی فروش ملک نگردد و همین امر موجب افزایش مراجعین به موسسات داوری و محاکم؛ پس از خرید و فروش ملک گردد.

   وی ادامه داد: اتحادیه مشاورین املاک باید با واحدهای صنفی متخلف برخورد نماید، همچنین مشاورین املاکی که نسبت به رعایت الزامات قانونی بی‌تفاوت می‌باشند، باید پلمپ و منع فعالیت گردند.

   معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان ضمن تأکید بر ساماندهی بنگاه‌های معاملاتی، عنوان کرد: در حال حاضر ضابطه و مقررات جامع در تنظیم مبایعه‌نامه‌ها در دفاتر فروش و بنگاه‌های معاملات ملکی حاکم نیست و در صورت ادامه روند این معاملات؛ شاهد افزایش دعاوی در حوزه املاک خواهیم بود.

   وی در پایان آموزش متصدیان و بنگاه‌داران را یک ضرورت اصلی و اساسی در جهت ارتقاء کیفیت تنظیم مبایعنامه‌ها دانستند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه