آخرین اخبار

24. آبان 1399 - 8:30   |   کد مطلب: 33363
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهار خبر داد
اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی در بهار
فرمانده انتظامی شهرستان بهار فرآیند ترخیص موتور سیکلت های رسوبی را در پارکینگ های شهرستان اعلام کرد.

به گزارش بهارانه، 
سرهنگ نوری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بنا به تدبیر و دستور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی از تاریخ 99/08/17 فرآیند اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی از پارکینگ ها و توقفگاهها به مدت دو ماه اجرایی می شود.

وی افزود: مردم عزیز شهرستان بهار توجه داشته باشند که در نظر داریم موتورسیکلت هایی که در پارکینگ های سطح شهرستان به دلایلی چون تخلفات راهوری، انتظامی یا موضوعات مرتبط با حوزه پلیس آگاهی ، دستور قضائی و ... متوقف و پارک هستند، مطابق تدبیر و دستور صورت گرفته با در نظر گرفتن شرایطی ، فرآیند ترخیص این موتورها را سرعت دهیم.

فرمانده انتظامی شهرستان بهار با بیان این مطلب که این اقدام گامی در راستای خدمات دهی به مردم، احقاق حقوق آنان و توسعه سرمایه اجتماعی است، افزود: از ۹۸/۱۲/۲۹ به قبل، موتورسیکلت های رسوبی (از سال ۹۰ تا ۹۸) که در پارکینگ ها هستند با رفع موانع و ایجاد شرایطی خاص ترخیص می شوند.

وی همچنین درباره جرایم این موتورسیکلت ها خاطر نشان کرد: هزینه جریمه موتورسیکلت ها به حالت اولیه باز می گردد و در واقع طی مدتی که در پارکینگ متوقف بوده اند شامل جریمه دو برابری نمی شوند از طرفی مالکان می توانند با طرح تقسیط جرایم بدون پرداخت «پیش پرداخت» به صورت یک ساله و تقسیطی جریمه ها را پرداخت کنند.

نوری با اشاره به فرصت دو ماهه برای مالکان موتورسیکلت های توقیفی در پارکینگ ها یادآور شد: شرایطی فراهم شده که مالکان این موتورها با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ برای ترخیص موتورسیلکت های رسوبی اقدام کنند، به گونه ای که با مراجعه مالک یا نماینده قانونی ( متصرف) با به همراه داشتن اسناد کامل شامل کارت ملی، برگ سبز موتورسیکلت ، برگه پارکینگ و مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ بتوانند در کمترین زمان فرآیند ترخیص موتور خود را انجام دهند

سرهنگ نوری در پایان گفت: بدیهی است که اگر افرادی که شامل این طرح می باشند طی مدت اشاره شده ( ۲ ماهه) در راستای ترخیص موتورسیکلت رسوبی خود مراجعه نکنند، موتور مذکور تحویل مراجع قانونی شده و به عنوان بلاصاحب و رهاشده به فروش می رسد؛ البته هزینه این فروش به مدت ۶ ماه توسط مراجع نگهداری می شود و اگر در این بازه فرد مراجعه و پیگیری نکند، پول حاصل از فروش به بیت المال واگذار می شود.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه