آخرین اخبار

26. آبان 1399 - 9:21   |   کد مطلب: 33384
میثم سفیدبری طلبه جوانی است که مدت چهار سال در شهر مهاجران به تبلیغ دین مشغول است و بزرگترین افتخار خود را در تبلیغ دین، جذب جوانان می داند.

به گزارش بهارانه، میثم سفیدبری طلبه جوانی است که مدت چهار سال در شهر مهاجران مشغول تبلیغ دین است. وی اهل همدان، متولد ۱۳۶۹ و دارای سه فرزند است.

با خبر شدیم که این طلبه جوان با اقدامات فرهنگی خود در این شهر باعث جذب جوانان به مسجد شده و مورد تحسین مسئولین تبلیغات اسلامی واقع شده است.

گفتگویی با این طلبه جوان و فعال داشتیم. میثم سفیدبری در معرفی خود گفت: بنده دارای کارشناسی حقوق و کارشناسی تربیت مبلغ در مدرسه آیت الله دامغانی همدان هستم و هم اکنون طلبه سطح عالی پایه 10در حوزه علمیه آیت الله آخوند (ره) استان همدان هستم و مدت چهار سال است در مسجد حضورت ابوالفضل شهر مهاجران مشغول تبلیغ دینم.

وی به بیان مهمترین اقدامات خود در شهر مهاجران پرداخت و اظهار داشت: با کمک امام جمعه محترم شهر، مردم و جوانان خیریه حضرت زهرا (س) را در این شهر تشکیل شده و بنده نیز به صورت مستمر در آن فعالیت دارم.

وی ادامه داد: در این خیریه کارهای عام المنفعه در شهر انجام می‌شود به طوریکه هم به فقرا کمک می‌کنیم و هم کسانی که احتیاج به وام دارند با مراجعه به خیریه ضامن آورده و به صورت چند ماهه به آنها وام بدون بهره می دهیم که این یکی از اقدامات مثبت ما در چند سال گذشته در این شهر بوده است.

سفید بری ارتباط گیری با جوانان را شاخص ترین کار خود در شهر مهاجران دانست و گفت: خوشبختانه موفق شده ایم در این شهربا جوانان ارتباط خوبی برقرار کنیم و چند حلقه تشکیل داده‌ایم که قبل از شیوع کرونا جلسات آنها به صورت ثابت برگزار می شد و بعد از کرونا هم به صورت مجازی با آنها ارتباط داریم،

وی به سفر کربلا در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: یک سال با ۲۰ نفر از جوانان مهاجرانی راهی سفر کربلا شدیم و از برکات این سفر، تداوم ارتباط صمیمی ما با هم شد به طوریکه هم اکنون با بعضی از آنها رفت و آمد خانوادگی هم داریم و بعضی ها که اهل مسجد نبودند الان آرام آرام جذب به دین و مسجد جذب شده‌اند.

این طلبه جوان سرکشی به افراد مسجدی و مسن را در زمان شیوع کرونا از دیگر اقداماتش بیان کرد و اظهار داشت: شیوع کرونا باعث شد که حضور در مساجد کم رنگ شود، اما این نباید باعث شود که ارتباط مسجدی ها با مسجد قطع شود، به همین دلیل من به عنوان امام جماعت مسجد وظیفه خود می دانم که در این ایام خود به مسجدی های قدیمی سر برنم و جویای احوالشان باشم و حتی در بعضی موارد افرادی در این بین هستند که سواد کافی نداشته و فرزندانشان در استفاده از برنامه شاد برای درسهایشان مشکل دارند، که به صورت مستمر به اینها سر زده و در درسهایشان آنها را کمک می کنیم.

سفیدبری رسیدگی به فقرا را از دیگر اقدامات خود در این روستا برشمرد و گفت: ۱۰ الی ۱۵ خانواده بی بضاعت را تحت پوشش داریم و هر ماه یا دو ماه یکبار بسته های غذایی و پک بهداشتی در اختیارشان قرار می‌دهیم و حت برای یکی از آنها با رایزنی از کمیته امداد توانستیم یک آبگرمکن تهیه کنیم.

وی تشکیل هیئت جوانان و ارتباط در فضای مجازی با آنها را از دیگر اقدامات موثرش عنوان کرد و گفت: در مهاجران دو کانال تلگرامی داریم که یکی اخبار رسمی مهاجران است که بنده پیام‌های فرهنگی، تربیتی و تحکیم خانواده و قرآنی در آن منتشر می‌کنم و روزهای پنجشنبه و جمعه ختم صلوات و ختم قرآن در آن می گیریم، همچنین خودم هم یک کانال ۲۶۰ نفره دارم که پیامهای تربیتی در آن درج می کنم که استقبال خوبی از آن می شود.

وی همچنین گریزی هم به اقدامات صورت گرفته در ایام شیوع کرونا زد و بیان داشت: در ابتدای شیوع بیماری کرونا به همراه چند تن از طلبه ها چندین بار اقدام ضدعفونی معابر، مغازه ها و منازل کردیم و بعضی ها و چندین نوبت بسته های بهداشتی تهیه کرده و بین اهالی توزیع کردیم که سال قبل به علت فعالیت زیادی که در این راستا داشتم به عنوان طلبه فعال در شهرستان از بنده تقدیر شد.

مرضیه کریمی رادپور

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه