آخرین اخبار

29. آبان 1399 - 8:21   |   کد مطلب: 33416
فرمانده سپاه ناحیه بهار در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج از برگزاری ۱۲۰ عنوان برنامه در این هفته در شهرستان بهار خبر داد.

به گزارش بهارانه، سرهنگ مهدی هندی، فرمانده سپاه ناحیه بهار در نشست خبری به به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج ضمن تبریک هفته بسیج به بیان برنامه های ویژه این هفته پرداخت.

سرهنگ مهدی هندی اظهار داشت: در شرایط فعلی که مردم ما نیاز به امید دارند شعار "بسیج، پیشرو خدمت و امیدآفرین" به عنوان شعار محوری امسال انتخاب شده است.

وی افزود: برنامه شاخص هر ساله ما در هفته بسیج در روز ۵ آذر برگزار می‌شد؛ اما امسال با توجه به شیوع کرونا برنامه شاخص دیگری جایگزین آن خواهد شد و قرار است چهارم آذر ماه ساعت ۲۲ تا ۲۳ سپاه ناحیه در شبکه استانی همدان برنامه ای یک ساعته داشته باشد و در آن چکیده اقدامات سپاه و بسیج شهرستان بهار بیان خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه بهار، در ادامه به بیان مهمترین عملکرد سپاه ناحیه بهار در طی چند سال اخیر پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه های شاخص ما در شهرستان بهار احداث ۵۰۰۰ متر مربع سالن ورزشی در شهرستان بهار بوده است که از آن جمله می توان به سالن ورزشی دهستان دیم کاران در حسن قشلاق، سالن ورزشی شهر مهاجران، سالن ورزشی صالحین و سالن در دست احداث ۹ دی لالجین ، ایجاد سالن تشکی و یک سالن توپی با پیشرفت ۵۰ درصدی و احداث یک سالن ۶۰۰ متری در محله کم برخوردار نواب در شهر بهار اشاره کرد.

وی همچنین دیگر اقدام برجسته سپاه و بسیج را بالا بردن سرانه بهداشت و سلامت اجتماعی شهرستان بهار بیان کرد و گفت: احداث خانه سلامت و خانه بهداشت در شهرستان، آموزش و به کارگیری ۱۵۰۰ نفر از بسیجیان در ابتدای شیوع بیماری کرونا در گندزدایی و ضدعفونی معابر و سطح روستاها، تولید ماسک و گان، ایجاد و تجهیز چندین کارگاه تولید ماسک، تامین داروی زائرین در ایام اربعین، برگزاری اردوهای جهادی با هدف ویزیت رایگان محرومین و تجویز عینک رایگان از جمله اقدامات ما در این حوزه در شهرستان در چند سال اخیر بوده است.

وی در ادامه تقویت مولفه فرهنگی در شهرستان را از دیگر اقدامات سپاه در شهرستان بیان کرد و اظهار داشت: به جهت احیای مساجد چندین باب خانه عالم در شهرها و روستاها احداث شده است، همچنین برگزاری اردوهای جهادی ، ساماندهی گلزار شهدا و دیگر فعالیت های فرهنگی از اقدامات ما در تقویت مولفه فرهنگی شهرستان بوده است.

فرمانده سپاه ناحیه بهار رسیدگی به محله های کم برخوردار و مناطق محروم را از دیگر اقدامات چندساله سپاه برشمرد و گفت: احداث غسالخانه در برخی روستاهای محروم، تعمیر و نگهداری ۴۵ منزل مسکونی آسیب دیده از سیل ویرانگر سال گذشته، احداث ۱۵ باب منزل آسیب دیده از سیل با قیمت تمام شده متری یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، تهیه بسته‌های لوازم‌التحریر برای محرومان و بسته های معیشتی در سال، تهیه ۱۶ هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانه، بن خرید پوشاک، تهیه ۵ قلم کالای اساسی برای افراد آسیب دیده از سیل و مشاوره از جمله اقدامات بسیج در راستای محرومیت زدایی در شهرستان بوده است.

سرهنگ مهدی هندی در ادامه به دیگر برنامه‌های ابتکاری سپاه و بسیج در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال به دلیل وضعیت شیوع بیماری کرونا مجبوریم اکثر برنامه ها را به صورت ابتکاری و با سبک متفاوتی برگزار کنیم که از آن جمله می‌توان به اردوهای جهادی برای احداث دو خانه نیازمند، تجلیل از پرستاران و کادر درمان، اطلاع رسانی به مردم از طریق بلندگو گردانی در سطح شهر، برگزاری مسابقه کتابخوانی شجره طیبه در راستای بالا بردن میانگین مطالعه شهرستان، افتتاح پایگاه شهید سلیمانی در صنف حمل و نقل، برگزاری میز خدمت و برگزاری نمایشگاه تولیدات بانوان اشاره کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: برگزاری مسابقه فقه بازار با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، برگزاری کارگاه مجازی سبک زندگی اسلامی، برپایی کلینیک خدمت یا سلامت در حاشیه شهر، راه اندازی کلینیک سیار دامپزشکی، توزیع بسته های معیشتی در سلسله مراحل رزمایش کمک مومنانه، توزیع بسته های بهداشتی رایگان از جمله اقدامات شاخص ما در هفته بسیج خواهد بود.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه