آخرین اخبار

6. آذر 1399 - 9:05   |   کد مطلب: 33488
جمعی از دبیران سازمان های مردم نهاد جوانان شهرستان بهار با مدیرکل ورزش و جوانان استان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش بهارانه، نشست سازمان های مردم نهاد شهرستان بهار با مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان برگزار شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان در این دیدار گفت: جوانان باید جایگاه خود را در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی تشخیص بدهند و بدانند که نقش تاثیرگزاری در پیشبرد کشور به سوی آرمان‌های جامعه دارند.
وی افزود: جوانان ذخیره‌هایی هستند که در آینده نه چندان دور، وظایف سنگنی بر دوش خود خواهند داشت. شاید نقش امروز جوانان در تحصیل و کسب علم خلاصه شده است، اما در آینده وظیفه اداره کشور در پست‌های مختلف برعهده آنان خواهد بود.
دکتر سیفی تصریح کرد: جوانان استعدادهای ارزشمند جامعه تلقی می شوند و در پیشرفت و آبادانی و حل مشکلات ایران اسلامی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.
وی با اشاره به حل مشکلات سازمان های مردم نهاد گفت: در همه جای دنیا بسیاری از امور به تشکل‌های مردمی سپرده می شود و امروز سازمان‌های مردم نهاد نقشی بی بدیلی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند اما نباید با روبرو شدند با مشکلات از وظایف ذاتی خود شانه خالی کنند.
در ابتدای این نشست رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بهار گزارشی از وضعیت سازمان های مردم نهاد این شهرستان ارائه کرد و افزود: خوشبختانه طی یکسال اخیر تعداد سازمان های مردم نهاد جوانان شهرستان از صفر به چهار افزایش یافته است و دو سازمان مردم نهاد در روستای روان و بخش صاالح آباد نیز مراحل پایانی ثبت خود را سپری می کنند.
وی افزود: طرح هر روستا یک سمن جوان در شهرستان بهار آغاز شده و در حال حاضر سه روستا به دنبال ثبت سمنت هستند و قطعا رشد این سمن ها کمک شایانی به توسعه اجتماعی و فرهنگی روستاها خواهد داشت.
در این نشست که در دفتر مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد دبیران تشکل‌های مردم‌نهاد جوانان بهار نیز به طرح مسائل، مشکلات و دیدگاه های خود پرداختند و از مدیرکل ورزش و جوانان خواستند تا رویه ها و فرایندهای دولتی به گونه ای ساماندهی شود که مانع از حرکت رو به جلو سمن ها نشود و حمایت های لازم جهت راه اندازی خانه جوانان و طرح های سمن ها صورت بگیرد.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه