آخرین اخبار

15. دى 1399 - 8:16   |   کد مطلب: 33854
در ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بهار مطرح شد:
هر هفته 12 ازدواج و 5 طلاق در بهار ثبت می شود
در ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بهار موضوع ازدواج و طلاق شهرستان بهار بررسی و مشخص شد که در ۹ ماهه اول امسال به ازای هر ده مورد ازدواج یک طلاق در این شهرستان به ثبت رسیده است.

به گزارش بهارانه، ستاد ساماندهی شهرستان بهار به ریاست فرماندار و با حضور معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان و با دستور کار بررسی آمار ازدواج و طلاق و فعالیت های صورت گرفته در این راستا و بررسی وضعیت اشتغال جوانان شهرستان بهار صبح امروز در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهار در این نشست گفت: خوشبختانه همدلی خوبی در بین دستگاههای اجرایی شهرستان برای حل مشکلات جوانان وجود دارد و عملکرد اداره کار تعاون و امور اجتماعی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، سپاه، نیروی انتظامی و بهزیستی در این خصوص رضایت بخش است.

وی با اشاره به وضعیت اشتغال شهرستان گفت: ما بر خلاف بسیاری از نقاط کشور مشکل بیکاری نداریم و حتی با کمبود نیروی کار مواجه هستیم.

احسان قنبری با اشاره به اینکه امروز مدرک گرایی مانع کسب مهارت و اشتغال‌زایی فارغ‌التحصیلان شده است؛ تصریح کرد: بسیاری از جوانان فارغ التحصیل ما به دنبال کار اداری و پشت میز نشینی هستند در صورتی که بسیاری از کارخانجات و کارگاههای تولیدی با کمبود نیروی کارگر مواجهند.

معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در این نشست گفت: ستاد ساماندهی امور جوانان برای حل مشکلات جوانان تشکیل شده و همه نهادهای دولتی عضو ستاد ساماندهی، در برابر مشکلات جوانان مسئول هستند.

محرم روزبه عمکرد ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بهار را مثبت ارزیابی کرد و افزود: بهار امسال یکی از شهرستانهای برتر در زمینه برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان بوده و چندین مصوبه این ستاد در قالب طرح در ستاد استانی که به ریاست استاندار برگزار می شود مطرح شده است.

در ادامه این جلسه زیوری رئیس ثبت و احوال بهار به ارائه آمار طلاق و ازدواج در شهرستان پرداخت و گفت: در ۹ ماهه امسال ۴۴ مورد طلاق و ۴۳۵ ازدواج در شهرستان ثبت شده که آمار طلاق نسبت به سال گذشته ۱۴ مورد و ازدواج نیز ۵ مورد کاهش داشته است.

وی افزود: از هر ۱۰ ازدواج یک مورد به طلاق می انجامد که البته این آمار واقعی نیست چرا که با توجه به نزدیکی بهار به همدان بسیاری از افراد ازدواج و طلاق خود را در دفترخانه های همدان و شهرهای اطراف ثبت می کنند و نباید فریب این آمار را خورد.

در ادامه این نشست عرشی معاون اداره بهزیستی بهار گفت: اورژانس اجتماعی در راستای کاهش طلاق و مشکلات زوجین شکل گرفته که شامل خط تماس ۱۲۳، مرکز مداخله در بحران، خدمات سیار، پایگاه خدمات اجتماعی در حاشیه شهر، مرکز نگهداری دختران و زنان آسیب دیده، خانه سلامت دختران، خانه امن و مرکز حمایتی آموزشی کودکان و خانواده است.

وی افزود: از ۶۷ مراجعه برای طلاق ۱۰ مورد به صلح انجامیده و در بسیاری از آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد؛ همسر آزاری؛ کودک آزاری؛ سالمند آزاری؛ خودکشی و والدین آزاری نیز سعی کرده ایم با مشاوره به موقع آمار را کاهش دهیم.

در ادامه فاضلی نماینده بنیاد صیانت از خانواده شهرستان و عبدی نماینده آموزش و پرورش گزارشی از عملکرد این دو نهاد در جهت مهارت آموزی دانش آموزان و افزایش ازدواج و کاهش طلاق را بیان کردند.

در ادامه ضمیری کامل رئیس اداره کار ، تعاون و امور اجتماعی شهرستان به وضعیت اشتغال جوانان اشاره کرد و افزود: ۱۱۵۲ اشتغال در نه ماهه امسال به ثبت رسیده که ۸۲ درصد مربوط به جوانان بین ۱۸ تا ۳۵ ساله بوده که از این تعداد ۸۰ درصد مربوط به آقایان و ۲۰ درصد به خانم ها بوده است.

انتهای پیام/ک

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه