آخرین اخبار

27. دى 1399 - 19:24   |   کد مطلب: 33974
سازمان هواشناسی نسبت به نفوذ سامانه بارشی، وزش باد شدید، کاهش شدید دما در نقاط مختلف کشور و افزایش تلاطم و ارتفاع امواج در نقاط مختلف دریای خزر و خلیج فارس هشدار داد.

به گزارش بهارانه، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است که از چهارشنبه (۱ بهمن) کاهش محسوس دما در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شرق و جنوب شرق کشور بین ۸ تا ۱۵ درجه سلسیوس و در شمال شرق کشور بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سلسیوس دور از انتظار نخواهد بود.

حاکمیت این جریانات سرد در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، گیلان، مازندران، گلستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، همدان، مرکزی، قم، یزد، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان رخ خواهد داد.

در چنین شرایطی افزایش مصرف سوخت، خسارت به محصولات و تاسیسات کشاورزی، یخبندان شبانه یخزدگی و لغزندگی جاده‌ها پیش‌بینی می‌شود. از این رو افزایش مصرف سوخت و حامل‌های انرژی، مدیریت در توزیع و مصرف بهینه انرژی، محافظت از تاسیسات کشاورزی، تامین سوخت کافی برای سالن های پرورشی نظیر دامداری و مرغداری و .....احتیاط در تردد جاده‌ای از مواردی است که سازمان هواشناسی نسبت به آن‌ها توصیه کرده است.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه