آخرین اخبار

30. بهمن 1399 - 17:52   |   کد مطلب: 34290
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که با فوت یک نفر دیگر از مبتلایان قطعی کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار متوفیان کرونا در این استان به یک هزار و ۵۰۶ نفر رسید.

به گزارش بهارانه، دکتر «محمد طاهری» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین با شناسایی ۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان به ۱۰ هزار و ۳۵۷ نفر افزایش یافته است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، از افزایش شمار بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی استان خبر داد و اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان همدان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸۱ مورد بود که از این تعداد ۲۹ نفر در بخش عادی بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: همچنین در حال حاضر ۱۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۲۰ بیمار وخیم گزارش شده است.

دکتر طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۳۷۳ ، بهار ۵۹۸، تویسرکان ۶۶۱، رزن ۴۴۸، درگزین ۱۹۶، فامنین ۱۸۲ و کبودراهنگ ۶۶۱ نفر بوده است.

وی افزود: همچنین یک هزار و ۹۰۹ نفر در ملایر، یک هزار و ۱۳۹ نفر در نهاوند و سه هزار و ۹۱۳ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته(چهارشنبه) در جریان سفر به استان همدان گفت: آمار ابتلای هفتگی به بیماری کووید ۱۹ طی یک هفته گذشته در استان همدان پایین تر از میانگین کشوری و آمار مرگ و میر نیز درهمین مدت با کمی اختلاف برابر با میانگین کشور است.

«سیماسادات لاری» با اشاره به آخرین وضعیت همه گیری ویروس کرونا دراین استان، افزود: درحال حاضر شهرهای همدان، بهار، تویسرکان، رزن، ملایر، درگزین و نهاوند استان همدان در وضعیت زرد کرونا و مابقی شهرستان های استان در وضعیت آبی قرار دارند. 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه