آخرین اخبار

1. اسفند 1399 - 16:44   |   کد مطلب: 34292
معاون مرکزبهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان بیان کرد: تاکنون موارد مثبتی از کرونای انگلیسی در استان همدان مشاهده نشده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایلنا از همدان، منوچهر کرمی گفت‌: گرچه موارد مثبتی از کرونای انگلیسی در استان مشاهده نشده، اما تمهیدات لازم برای پیشگیری از این موضوع صورت گرفته و حساس‌سازی مردم، پزشکان، بخش دولتی و خصوصی و همچنین کادر بیمارستان‌ها انجام شده است.

معاون مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، سابقه مسافرت افراد را رصد خواهیم کرد و موارد مشکوک را برای انجام آزمایش‌ها تکمیلی ارسال می‌کنیم.

کرمی یادآور شد: برای شناسایی زودهنگام کرونای انگلیسی مراقبت‌های آزمایشگاهی را تشدید خواهیم کرد.

وی در ادامه به مردم توصیه کرد: برای حفظ وضعیت موجود و پیشگیری از ایجاد موج‌های احتمالی بعدی پروتکل‌های بهداشتی اعم از زدن ماسک، شست‌و‌شوی مکرر دست‌ها، دوری از تجمعات، عدم استقبال از مسافر، عدم برگزاری مهمانی را جدی بگیرند.

کرمی تأکید کرد: از مردم خواهش می‌کنم از هرگونه دست دادن، روبوسی کردن در هر شرایطی بپرهیزند و همچنین دست دادن به شیوه مشت گره کرده را به‌عنوان یک فرهنگ جا نیندازند چراکه با وجود احترام متقابل به یکدیگر هیچ ضرورتی برای این موضوع وجود ندارد.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه