آخرین اخبار

7. فروردين 1400 - 8:17   |   کد مطلب: 34401
باتوجه به وضعیت نظارت و کنترل در سطح شهرستان که نارضایتی مردم را در مورد کالاهای اساسی به دنبال داشت خبرنگار بهارانه گفتگویی با رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهار داشت.

به گزارش بهارانه، علی حیدری با اشاره به اینکه فعالیت های ارگانهای دولتی تا حد بسیار بالایی کنترل شده بوده به این نکته اشاره داشت که نباید همه مسائل و موانع بوجود آمده را به سوی دولت نشانه گرفت، با توجه به جو ایجاد شده در نزدیک شب عید برای مرغ و شکر و روغن و... باید به این نکته اشاره داشته باشیم که تا دو ماه پیش در سطح شهرستان ۳ تن مرغ جوابگوی شهرستان بوده اما متاسفانه نزدیک عید با ۱۵ تن هم جوابگوی نیاز کاذب شهرستان نبودیم  و این جز جوسازی روانی  و ایجاد بحران توسط برخی از افراد چیزی نبوده .

همچنین حیدری افزود: بسیاری از موانع توزیع به خود مردم برمیگردد که با احتکار و قاچاق باعث این جو کمیابی، کالاهای اساسی میشوند و سازمان صمت هم در این میان با تمام قوا در حال بازرسی و رسیدگی به امور احتکار و قاچاق کالا ها به کمک نیروی انتظامی، بسیج، دادستانی بوده و هست ودر صورت محرز شدن خلاف  برخورد شدید تعزیزاتی صورت میگیرد. 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاکید بر اینکه خود من هم به عنوان یک مصرف کننده، رسیدگی و ارائه خدمات به نحو درست را از مسئولین درخواست دارم باید توجه کنیم تجمعات اخیر جو روانی و فقر فرهنگی بیش نبوده و هوشیاری و آگاهی  مردم و دولت در این زمینه باید بیشتر شود تا  تولید وتوزیع با توجه به برنامه ریزی ها بدون بروز مشکل صورت گیرد چراکه این جو روانی ایجاد شده در کشورهای دیگر هم دیده شده اما با توجه به مدیریت ضعیف باعث اختلال در وضعیت اقتصادی و اجتماعی شده است.

حیدری نیز با توجه به اهمیت قاچاق و احتکار که ضربه شدید اقتصادی را باعث میشود گفت: با توجه به ثبت کالاهای اساسی در سامانه تجارت و انبار تا حدی  مشکل قاچاق و احتکار در حال بهبود است چراکه ثبت سامانه کالاهادر سامانه 
 باعث مدیریت کالاها و خدمات میشود.

رئیس اداره صمت نیز در پایان به کیفیت نان تولیدی در شهرستان اشاره داشت که با توجه به کنترل ها و پیگیری های انجام شده، کیفیت نان شهرستان  تا حد بالایی بهبود یافته است و این جز از تدبیر پیگیری ارگانهای وابسته نیست و خاطر نشان داشت که این پیگیری های کنترل کننده در همه صنف ها به صورت جدی در حال رسیدگی میباشد.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه