آخرین اخبار

10. فروردين 1400 - 8:43   |   کد مطلب: 34426
نویسنده حوزه ادبیات پایداری، با علاقه ای که به نویسندگی داشت، برای زنده نگه داشتن نام شهدا و آشنایی نسل جدید با سبک زندگی جوانان دوران دفاع مقدس در این عرصه گام نهاد.

به گزارش بهارانه، خانم سیما یونسی نویسنده حوزه ادبیات پایداری در گفتگو با خبرنگار بهارانه پیرامون کتابهای چاپ شده در این زمینه صحبت کرد.

بانوی نویسنده حوزه ادبیات پایداری  که فرهنگی بازنشسته نیز میباشد از علاقه خود به نویسندگی میگوید و این فرصت خوبیست  برای زنده نگه داشتن نام شهدا، ادای دین به مقام شامخ شهدا  و آشنایی نسل جدید با سبک زندگی جوانان دوران دفاع مقدس که میتواند خیلی تاثیر گذار باشد.

یونسی با اشاره به اینکه  تا کنون افتخار نویسندگی سه کتاب از خاطرات شهدا را داشته گفت، کتاب خاک ریز مجنون زندگی نامه شهید شاخص سال ۹۹ مهدی فریدونی و حاج محمد رحیمی از اولین تجربه ی وی در نویسندگی بود  که با همکاری آقای سیدحسین حسینی از نویسندگان نام آشنای شهرستان بهار گردآوری و به مرحله چاپ رسید.

وی  در ادامه با اشاره به اینکه کمیته زن و دفاع مقدس شهرستان بهار از وی برای مستند سازی زندگی شهدای زن شهرستان دعوت به همکاری کرده بود صحبت کرد، که با توفیقات الهی و کسب اجازه از مقام والای شهدا، قلم زدن در این زمینه را به صورت جدی ادامه دادند و  دو کتاب در مورد شهدای زن شهرستان با عناوین ماهی ها مانده اند تا شهادت دهند در مورد زندگی صفیه وارسته و سجاده سرخ درمورد زندگی شهیده سیده موسوی را با رویکرد آشنایی با شهدا و سبک زندگی اسلامی شهدایی به تحریر در آورده است و به مرحله چاپ رسانده است که به لطف خدا در کنگره فرشتگان تاریخ ساز  ۱۲ اسفند ۹۹ در استان همدان رونمایی از کتاب و۲۶ اسفندماه ۱۳۹۹ در جشنواره ادبی یوسف، داستان های کوتاه دفاع مقدس با عنوان نشان از بی نشان هاحائز  کسب رتبه برگزیده شده است.

وی در پایان از کمک های همسر" آقای مهدوی حرمت" و دختر"مریم مهدوی حرمت " خود که در ویرایش و جمع بندی و گردآوری مطالب پشتیبان وی بودند تشکر کرد و  ازکمک ها و پیگیری های مسئول کمیته زن و دفاع مقدس شهرستان بهار و مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان که در زمینه  معرفی، هماهنگی مصاحبه  با خانواده شهدا وایاب و ذهاب که همیشه  همراه وی بودند نهایت تشکر را داشتند و همچنین از همکاری مسئول ادبیات وحفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، مدیر کل حفظ  آثار جهت رونمایی چاپ و نشر کتب تشکر کردند.
 
همچنین از مسئولان امر درخواست داشتند که در زمینه معرفی و مصاحبه با خانواده شهدا وی را یاری نمایند و از همه علاقمندان به این حوزه از ادبیات پایداری دعوت کردند تا در جمع آوری این  آثار  با وی همکاری نمایند.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه