آخرین اخبار

31. مرداد 1400 - 8:45   |   کد مطلب: 35794
پیشکسوت هنرهای تجسمی: محیا بودن وسایل نقاشی در کودکی باعث شد تا با علاقه بیشتری به این هنر ادامه دهم و سعی کردم با خلاقیت های هنری این رشته را ادامه دهم و با آثار فاخر با تفکر خلاق برای ارتباط با دیگران داشته باشم و حسی را به کسی انتقال دهم.

به گزارش بهارانه، محترم وکیلی عصر پیشکسوت  رشته هنرهای  تجسمی در گفتگو با خبرنگار بهارانه از علاقه خود به نقاشی میگوید، وی از  دوران کودکی از حمایت های مادر برخوردار بود و از همان زمان این علاقه در وی بوجود آمد.

محترم وکیلی عصر اظهار کرد: محیا بودن وسایل نقاشی در کودکی باعث شد تا با علاقه بیشتری به این هنر ادامه دهم و سعی کردم با خلاقیت های هنری این رشته را ادامه دهم و با آثار فاخر با تفکر خلاق برای ارتباط با دیگران داشته باشم و حسی را به کسی انتقال دهم و خوشبختانه در این راه موفق بودم و سالهاست که در رشته نقاشی در حال فعالیت هستم.

وکیلی عصر عنوان کرد:  این حمایت ها پس از ازدواج و تشکیل خانواده نیز ادامه داشت و حضور همسر و فرزندان در عرصه هنر باعث شد تا در جمع هم موفقیت هایی را بدست آوردیم، فرزندان وی  نیز فعالیت های هنری  در رشته نقاشی دارند:"دختر بزرگ کارشناسی ارشد طراحی دوخت،  پسر کارشناس ارشد تصویر سازی،دختر کوچکتر لیسانس گرافیک"  و همسر وی " امید کریمی عصر" هم همیشه حمایت مادی و معنوی در برپایی نمایشگاه ها و هم فعالیت های هنری  داشته و رمز موفقیت خود را خانواده خود میداند.

وی از سال ۷۷ شروع به تدریس نقاشی کرده و  هنرجویان  بسیاری در آموزشگاه عصر و آموزشگاه مهتاب از هنر وی بهره مند شده‌اند ودر زمینه هنرهای تجسمی و نقاشی  مقام هایی در سطح کشور و استان و شهرستان کسب کرده، دریافت مقام دوم کشوری در سال۱۳۹۳ در جشنواره مدرسه عشق ، برگزیده استانی در دو سال متوالی در هنر مقاومت، شرکت در اولین اکسپو شهر بهار که در اواخر سال، اسفند ۱۳۹۹ برپا شد، همچنین در برنامه های مختلف و لطف مسئولان در برنامه های مختلف مراسم تقدیر از وی  برگزار شده است لازم به ذکر است که در اختتامیه هجدهمین جشنواره هنرهای تجسمی (امید) که در تابستان امسال در شهرستان بهار برگزار شد از سوی وزارت وفرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهر بهار از وی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

پیشکسوت هنرهای تجسمی با بیان اینکه هنر پایانی ندارد گفت: قصد دارم در آینده با مطالعه بیشتر و حرفه ای تر در رشته های نقاشی، خط، موسیقی و... فعالیت هایی داشته باشم و با توجه به شرایط و محدودیت های کرونایی امیدوارم که بتوانیم به روال سابق و برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری، تابع تصمیمات ستادهای ملی و استانی و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بپردازیم و  هنرمندان نباید با توجه به شرایط کرونا دست از فعالیت بردارند و باید با تمام توان، خود را برای شرایط پسا کرونا مهیا سازند. 

در پایان نیز وکیلی عصر از زحمات سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار تقدیر و تشکر کرد و عنوان کرد؛ اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بهار از هیچ حمایتی چشم پوشی نکرده  و با حضور آقای شهنوازیان جرقه ای در ارشاد شهر بهار ایجادشده  و اتفاقات خوبی افتاده و این باعث  باعث جنب و جوش هنرمندان شده و امیدواریم که نتایج خوبی از این همکاری ها در خور شهرستان بهار حاصل شود.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه