آخرین اخبار

16. شهريور 1400 - 22:18   |   کد مطلب: 35950
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان عنوان کرد:
جذب ۴۹۲ میلیارد تومان تسهیلات پایدار اشتغال روستایی و عشایری در همدان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: سهم استان همدان از تسهیلات پایدار اشتغال روستایی و عشایری ۴۴۱ میلیارد تومان بوده که تا پایان سال گذشته ۴۹۲ میلیارد تومان جذب شده است.

به گزارش بهارانه، سید احمد توصیفیان در گفتگو با خبرنگار بازار درخصوص تسهیلات پایدار روستایی و عشایری گفت: سهم استان همدان از این تسهیلات۴۴۱ میلیارد تومان بوده که تا پایان سال ۹۹ مبلغ ۴۹۲ میلیارد تومان معادل ۱۱۱ درصد سهمیه جذب شده است.

وی گفت: میانگین پرداخت این تسهیلات به استان های کشور ۸۵ درصد بوده و این نشان دهنده آنست که به کمک همه دستگاه های اجرایی و بانک ها هم از نظر کیفی و رعایت بخش نامه ها و نوع طرح و همچنین از نظر کمی برتر بوده ایم.

احمد توصیفیان درخصوص پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی نیز گفت: سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی در سال گذشته ۶.۲ میلیارد تومان بوده که بطور کامل جذب شده و با پیگیری به عمل آمده سهم امسال به ۵۳ میلیارد تومان افزایش یافته است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان درخصوص پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا گفت: امکان ثبت نام در سامانه «کارا» برای رسته های اولویت دار تا پایان شهریور امسال فراهم شده و بانک های عامل ملزم به پرداخت تسهیلات کرونا تا پایان آبان سال جاری ستند.

توصیفیان در زمینه آخرین ارقام پرداخت شده تسهیلات کرونا در استان همدان گفت: تسهیلات به تعداد ۱۰ هزار و ۵۶۸ طرح به مبلغ ۱۳۴ میلیارد تومان با نرخ ۱۲ درصد و تعداد اشتغال  ۱۳ هزار و ۷۶۳ نفر پرداخت شده است .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان درخصوص تسهیلات اشتغال استان در سال ۱۴۰۰ نیز گفت: منابع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان، تسهیلات رونق تولید و جهش تولید به صورت شناور و تسهیلات مشاغل خانگی ۵۳ میلیارد تومان با نرخ ۴ درصد، تسهیلات خوداشتغالی مددجویان امداد ۳۴۰ میلیارد تومان با نرخ ۴ درصد،تسهیلات خوداشتغالی مددجویان بهزیستی ۱۶۷ میلیارد تومان با نرخ ۴ درصد، برگشت اقساط تسهیلات روستایی حدود ۶۰ میلیارد تومان با نرخ ۶ و ۱۰ درصد،تسهیلات اشتغالزا بنیاد برکت، بسیج سازندگی و بنیاد شهیدو تسهیلات کرونا جهت واحدهای آسیب دیده از ویروس کرونا به متقاضیان در استان وجود دارد.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه