آخرین اخبار

29. شهريور 1400 - 22:03   |   کد مطلب: 36068
سرهنگ مهدی هندی ورکانه: ۴۰۰ عنوان برنامه بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان بهار اجرا خواهد شد.

به گزارش بهارانه، فرمانده سپاه ناحیه بهار در نشست خبری هفته دفاع مقدس با تسلیت اربعین حسینی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس عنوان کرد: تمامیت ارضی ما در گذشته دستخوش غارت هایی شده و قسمتهایی از کشور، بحرین و آذربایجان و کوه های آرارات را از دست دادیم و به برکت نقش آفرینی جوانان غیور، شهدا و رزمندگان که جانانه و مظلومانه در جبهه های حق و باطل حماسه آفریدند و با حفظ و حراست شلمچه خشک بی آب و علف  توفیقاتی را نصیب ما داشتند.

  سرهنگ مهدی هندی ورکانه با اشاره به تعبیر امام(ره) که برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و این نهضت باید این شعائر اسلامی و مناسبات را احیا نماییم گفت: ملت ایران با فرهنگ عاشورایی و تکیه بر سیره اهل بیت(ع) نشان دادند با توکل بر خدا و به کارگیری ظرفیت ها می توانند در برابر دشمنان ایستادگی کنند.

 فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان بهار با بیان اینکه ۴۰۰ عنوان برنامه متنوع در سطح شهرستان در طی هفته دفاع مقدس اجرا خواهد شد گفت: با هدف بالا بردن سرانه جذب و تحقق هشت میلیون جوان مومن، انقلابی و پای کار  مدرسه راهیان کوثر در شهرک فرهنگیان افتتاح خواهد شد.

 وی نیز عنوان کرد: کارگاه تولیدی پوشاک مزین به نام شهید مدافع حرم سید میلاد مصطفوی در شهرستان بهار در راستای تقویت مولفه های اقتصادی طرح تحولی  " هر بسیجی، یک کارآفرین"  افتتاح  میگردد.

سرهنگ هندی ورکانه افزود: افتتاح  مقر و محل قشربسیج پیشکسوتان و یگان آموزشی شهید سلیمانی، پایگاه های تجمیعی خواهران و برادران روستاهای آق کریز از دیگر برنامه های شاخص این هفته در شهرستان بهار میباشد.

وی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری که" فضیلت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست " تصریح کرد: سلسله یادواره شهدا در سطح شهرستان به همت حوزه ها و پایگاه های مقاومت، عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهدا و سرکشی از خانواده های معظم شهدا و رزمندگان،  رونمایی از کتاب های دفاع مقدس نویسندگان بسیجی شهرستان در این هفته برگزار میگردد.

هندی ورکانه نیز در راستای خدمت رسانی و کمک رسانی به مردم و تقویت مولفه اجتماعی شهرستان به توزیع  ۳هزار بسته معیشتی  و  اعزام گروه جهادی به مناطق محروم اشاره داشت و عنوان کرد: برگزاری نشست بصیرتی، با حضور خطیب توانمند حاج آقا لروند امام جمعه محترم کنگاور و همایش تجلیل از رزمندگان را از جمله برنامه های شاخص این هفته میباشد.

وی افزود: سلسله نشست های بصیرتی، محافل انسی با قرآن، برگزاری محافل روایت گری راویان در سطح مدارس به همت قشر بسیج دانش آموزی، رژه خودرویی نمادین با هدف تقویت نشاط وامید،برگزاری میقات صالحین و حضور بسیجیان و رزمندگان و اعضای  شجره طیبه صالحین در نماز پر شکوه جمعه، اجرای مسابقات قرآنی_فرهنگی، بازدید بسیجیان از باغ موزه دفاع، تبلیغات رسانه ای و فضا سازی حقیقی و مجازی در راستای تقویت مولفه فرهنگی و معنوی  از دیگر برنامه های شاخص هفته دفاع مقدس در شهرستان بهار میباشند.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بهار اضافه کرد:  عصر شعر و نمایش خیابانی،برپایی نمایشگاه نقاشی و عکس هنرمندان با موضوع دفاع مقدس نیز به همت بسیج هنرمندان، سرکشی و تجلیل از کادر درمان در راستای تقدیر از زحمات  مدافعان سلامت و دادن روحیه و قوت از دیگر برنامه های شاخص در سطح شهرستان بهار هستند.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه