آخرین اخبار

29. شهريور 1400 - 22:31   |   کد مطلب: 36070
نعمت الله بحیرایی، معاون  آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان همدان: ۲ هزار و ۵۵۵ مدرسه در سال تحصیلی جدید در استان آماده و برای ارائه آموزش‌های حضوری به دانش آموزان به سه گروه (دسته) تقسیم شده است.

به گزارش بهارانه، نعمت الله بحیرایی، معاون  آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان همدان: ۲ هزار و ۵۵۵ مدرسه در سال تحصیلی جدید در استان آماده و برای ارائه آموزش‌های حضوری به دانش آموزان به سه گروه (دسته) تقسیم شده است.

دسته نخست مدارسی هستند که بیشتر دانش آموزان آن در روستا‌ها تحصیل می‌کنند که این دسته خود به ۲ گروه مدارس تقسیم شده است.

این گروه شامل ۳۶۶ مدرسه روستایی استان با کمتر از ۱۵ دانش آموز می‌شود که دانش آموزان این مدارس از روز شنبه (سوم مهر) سال تحصیلی خود را به صورت حضوری آغاز می‌کنند.

گروه دوم این دسته نیز شامل ۲۸۲ مدرسه با جمعیتی بیش از ۱۵ نفر (کمتر از ۳۰ دانش آموز) می‌شود که با رعایت مصوبات ستاد مقابله با کرونا و خود ارزیابی مدیر مدرسه، از هفته سوم مهر (۱۷ مهرماه) بازگشایی می‌شوند.

دسته دوم شامل مدارسی با ۳۰ تا ۳۰۰ دانش آموز است که شامل یک هزار و ۷۲۶ مدرسه در سطح استان همدان معادل ۶۶ درصد کل مدارس استان می‌شود.

این دسته از مدارس فعالیت‌های آموزشی خود را به صورت حضوری و با رعایت گروه بندی و شیوه نامه‌های بهداشتی، از هفته نخست آبان ماه آغاز می‌کنند.

دسته سوم نیز مدارس با جمعیت بیش از ۳۰۰ دانش آموز هستند که با ۲۲۷ مدرسه ۹ درصد کل مدارس استان همدان را شامل می‌شود.

این دسته از مدارس با اجرای زیرساخت‌های بهداشتی، از نیمه دوم آبان ماه فعالیت خود را به صورت آموزشی حضوری آغاز می‌کند.

تا زمان بازگشایی و آموزش حضوری مدارس دسته سوم، کار واکسیناسیون دانش آموزان استان همدان علیه ویروس کرونا نیز به پایان می‌رسد.

البته کلاس‌های آموزش مجازی مدارس استان همدان از روز پنجشنبه هفته جاری (اول مهر) آغاز و فعالیت‌های مربوطه از طریق برنامه‌های آموزشی «شاد و صدا و سیما» به دانش آموزان ارائه می‌شود.

۳۰۰ هزار دانش آموز در استان همدان در فهرست تزریق واکسن کرونا قرار دارند که کار تزریق واکسن این افراد براساس برنامه آغاز شده است.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه