آخرین اخبار

31. شهريور 1400 - 10:01   |   کد مطلب: 36089
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان بهار:
دفاع مقدس " پیروزی یک فکر، مکتب، ایدئولوژی و فرهنگ" است
حجت الاسلام حبیب الله حمزه با اشاره به بیانات امام (ره) گفت:در بهمن ماه سال ۱۳۵۷ تحولی عظیم و معجزه الهی در تاریخ ایران و جهان اسلام رخ داد و جنگ بین حق و باطل، مستکبران و مستضعفان از اول خلق بوده و هست.

به گزارش بهارانه، نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه شهرستان بهار ضمن درود بر روح امام عظیم الشان انقلاب و تمام شهدای هشت سال دفال مقدس  و تبریک  فرارسیدن  هفته دفاع مقدس اظهار کرد: در بهمن ماه سال ۱۳۵۷ تحولی عظیم و معجزه الهی در تاریخ ایران و جهان اسلام رخ داد.

نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان بهار تصریح کرد: عظمت این انقلاب نه به لحاظ نابودی عمر طولانی رژیم شاهنشاهی که مورد حمایت همه مستکبرین جهان بود؛ بلکه این رژیم را با این همه جاه و جلال و دستگاه ها و سازمان های اطلاعاتی_جاسوسی ساقط کرد وهمه آنها معلول پیروزی عظیم تری بوده 
" پیروزی یک فکر، مکتب، ایدئولوژی و فرهنگ" و در واقع پیروزی اسلام و غلبه یک تمدن بزرگ بر کفر جهانی بود که به اعتراف دشمنان انقلاب اسلامی یک زلزله ای در منطقه حساس و غرب آسیا بوقوع پیوست که قابل تحمل برای آنان‌ نبود و منافعشان به خطر افتاده بود وبنابراین تمام تلاش و توطئه ی خودشان را برای نابودی  برعلیه انقلاب اسلامی به کار گرفتند تا بتوانند به زعم خودشان انقلاب را منصرف یا نابود کنند. 

حجت السلام حبیب الله حمزه عنوان کرد:  از جمله توطئه دشمن نفوذ افراد وابسته به خود در ارکان انقلاب ، کودتا  وتحریم، حمله به طبس و در نهایت حمله نظامی رژیم بعثی عراق به ایران بود که صدام به خاطر دارا بودن روحیه قدرت طلبی و سلطه گری بهترین گزینه برای آغاز یک جنگ تمام عیار علیه انقلاب اسلامی بود. 

وی افزود: صدام به بهانه های واهی و در واقع پیاده کردن اهداف سلطه گرانه غرب  و سرانجام در تاریخ ۱۳۵۹/۰۶/۲۶ طی یادداشتی قرارداد ۱۹۷۵ الجزاير را لغو و در تاریخ ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ حمله سراسری خود را همزمان با حمله هوایی به مرزهای جمهوری اسلامی  و مراکز حساس و نظامی و استراتژیک را آغاز کرد.

صدام با ارزیابی که کرده بود میخواست چند روزه کار جمهوری اسلامی را تمام کندبنابراین، عراق یک استراتژی جنگ سریع را طراحی کرده بود و طی ۴۸ ساعت به نزدیکی شهرهای مرزی رسید ولیکن آنچه دشمن به آن توجه نکرده بود میزان فداکاری، ایثار مردمی و مقاومت عناصر بومی بود لذا این استراتژی جنگ سریع به شکست انجامید،ولی به دلیل حضور افراد لیبرال در راس امور مثل بنی صدر و تحریم داخلی علیه مدافعان انقلاب و شهادت فرماندهان محلی و جوانان غیور در شهرهای مرزی عراق توانست قسمتهایی از خاک ایران را تصرف کند.

نماینوگی ولی فقیه در سپاه اضافه کرد: مردم انقلاب به ویژه جوانان غیور ایران اسلامی به فرمان مقتدا و رهبری امام خود به جبهه ها هجوم آوردند وعملیاتهای بیت المقدس، فتح المبین، و الفجر و کربلای ۵و... را آفریدند.

حماسه ها، ایثارها و از خودگذشتگی های به جای گذاشتند که فقط آن‌ها را میتوان در جنگهای صدر اسلام، کربلا و شهادت امام حسین علیه السلام ویاران وفایش دید. 

حجت الاسلام حمزه افزود: آنچه  باید به آن توجه نماییم این است که این جنگ بین حق و باطل، مستکبران و مستضعفان از اول خلق بوده منتها نوع و روش و شیوه آن متفاوت بوده، امروز اسلام و انقلاب اسلامی همچنان در جنگ نرم، جنگ فرهنگی، و جنگ ارزش های اسلامی درمقابل تزویرهای شیطانی است که در قالب تبلیغات و رسانه های مسموم صورت میگیرد. 

اینجاست که جوانان عزیز با بصیرت افزایی و اطاعت از فرمان ولی، باید تمام نقشه های دشمن حیله گر و مکار را نقش بر آب کنندتا به امید الهی پیروزی اسلام بر کفر جهانی و ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) محقق شود و توفیق ادامه راه شهدا را داشته باشیم.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه