آخرین اخبار

7. مهر 1400 - 21:51   |   کد مطلب: 36157
صبح امروز استاندار همدان با استقبال امام جمعه لالجین، نماینده مردم شهرستانهای بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی ازمسئولین شهرستان وارد شهر جهانی سفال لالجین شد‌.

به گزارش بهارانه، استاندار همدان  و هیئت همراه در بازدید شهر جهانی لالجین، از طرح  سایت کارگاهی سفال لالجین بازدید نمودند که  این سایت در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار در ۳۲۰ قطعه پیش بینی شده است که پس از مالکیت و طی نمودن مراحل اخذ مجوز، نسبت به احداث آن اقدام خواهد شد.

 این هیئت نیز از مجموعه موزه سفال در حال ساخت شهر لالجین بازدید بعمل کردند که شروع به کار ساخت این موزه از سال ۱۳۸۸ توسط راه و شهرسازی و نیز میراث فرهنگی استان اقدام و با توجه به بروز برخی مشکلات اعتباری و نیز مراحل اداری واگذاری طرح به شهرداری، عملیات ساخت متوقف گردیده است.

 بازدید  از ساختمان اداری دبیرخانه شهر جهانی سفال که جهت تکمیل ساختمان این دبیرخانه نیاز به تخصیص اعتبارات مورد نیاز است تا پس از تجهیز فعالیت خود را رسما آغاز نماید.

همچنین بازدید از ساختمان دارالقرآن لالجین که  بصورت استیجاری می باشد و با توجه به نیاز مردم عزیز منطقه به موسسه و مجتمع فرهنگی و قرآنی در این شهر، تملک و یا ساخت مجموعه فرهنگی و قرآنی از مهمترین نیازها در این حوزه می باشد.

 در پایان مصلی امام خمینی (ره) این شهر بازدید بعمل آمد، ساختمان این مصلی۲ فاز طراحی شده است که فاز اول آن در حال بهره برداری است و جهت تکمیل و تجهیز فاز دوم نیاز به تخصیص اعتبارات لازم را دارد.
 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه