آخرین اخبار

8. مهر 1400 - 19:00   |   کد مطلب: 36165
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی نفوذ رطوبت از مناطق شمالی، دمای کمینه بیشتر نقاط استان همدان طی ۲ روز آینده بین یک تا سه درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

به گزارش بهارانه، «محمد حسن باقری شکیب» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش شدید باد و غبار محلی پیش‌بینی می شود.

وی اظهار داشت: سرعت وزش باد در روزهای آینده به خصوص بعداز ظهرها در نقاط مختلف استان همدان افزایش می‌یابد و در برخی از نقاط به ۵۵ کیلومتر بر ساعت نیز می‌رسد.

باقری شکیب عنوان کرد: در پی افزایش رطوبت، میزان حجم ابرهای پراکنده در مناطق مختلف استان افزایش می یابد و بارش پراکنده و قطره ای باران برای مناطق شمالی استان پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: نهاوند و اسدآباد با ۳۰ درجه سانتیگراد بالای صفر و همدان با هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

باقری شکیب اظهار داشت: بیشینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه