آخرین اخبار

6. آذر 1400 - 18:15   |   کد مطلب: 36710
معاون دادستان همدان گفت: طبق بررسی‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت کاهش ۱۵ درصدی اجاره بها در همدان محقق شده است که صحت و سقم این ادعا باید مورد بررسی قرار بگیرد.

به گزارش بهارانه، سیدهادی مصطفوی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: پس از تشکیل سامانه املاک و مسکن و راه‌اندازی کارگروه قیمت‌گذاری و تعادل سازی نرخ مسکن در همدان که با پیگیری سازمان صمت انجام شد تمامی واحدهای مشاور املاک فاقد پروانه در همدان شناسایی شدند.

وی ادامه داد: در پی اقدامات صورت گرفته در این کارگروه چند واحد متخلف پلمپ و به کمیسیون معرفی شد، همچنین با گزارش ارائه شده از سوی سازمان صمت به نظر می‌رسد شاهد تغییراتی در نرخ اجاره بها در شهر همدان هستیم که باز تاکید می‌شود صحت این گزارش نیاز به بررسی دارد.

مصطفوی با اشاره به اینکه در رابطه با راه‌اندازی سامانه املاک و مسکن در همدان اطلاع رسانی شده است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد در بحث اطلاع رسانی این سامانه هنوز جای کار وجود دارد و اطلاع رسانی گسترده نبوده است.

معاون دادستان همدان در ادامه مطرح کرد: خلائی که در مورد بحث اجاره بها وجود دارد این است که قرارداد اجاره‌ای که در واحدهای مشاور املاک تنظیم می‌شود قابل ردگیری و نظارت است اما بدون مراجعه به مشاورین املاک در چارچوب قرار نمی‌گیرد.

وی با اشاره به فعالیت انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در همدان، بیان کرد: تیم بازرسی برای بررسی نرخ اجاره بها تشکیل شده است و تمام بنگاه‌های مشاور املاک موظف شدند مدارک مربوطه از عقد قراردادهای خود را برای این تیم ارسال کنند.

مصطفوی ادامه داد: در حوزه اراضی کشاورزی نیز این اقدامات انجام می‌شود و معاملات اراضی کشاورزی هم زیر ذره‌بین قرار گرفته است، علاوه بر این با همکاری نظام مهندسی قیمت‌های حوزه فوق استخراج می‌شود که در این راستا چندین مشاور املاک غیرمجاز پلمب شده است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه