آخرین اخبار

6. آذر 1400 - 18:21   |   کد مطلب: 36711
اعضای مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس در سرکشی به حوزه‌های انتخابیه ضمن بازدید و بررسی مشکلات، نشست هایی را  با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه انتخابیه برگزار کردند.

 

با حل مشکلات آب همدان، نباید آبی از خالق‌وردی به همدان، منتقل شود

فتح الله توسلی نماینده مردم بهار و کبورآهنگ در مجلس شورای اسلامی در شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان همدان با اشاره به اینکه تأمین آب پایدار وظیفه وزارت نیرو است و دولت قبل در این زمینه کوتاهی کرده و باید برای تأمین آب پایدار، تلاش می‌کرد، گفت: با حل مشکلات آب همدان، نباید آبی از خالق‌وردی به همدان، منتقل شود همچنین اینکه تأمین آب پایدار وطیفه وزارت نیرو است و دولت قبل در این زمینه کوتاهی کرده و باید برای تأمین آب پایدار، تلاش می‌کرد بنابراین  ما باید تضرع کنیم و از خدا خواهش کنیم باران رحمت ببارد تا از این شرایط خارج شویم.

فتح الله توسلی
وی با حضور در نیروگاه شهید مفتح از بخش‌های مختلف نیروگاه از جمله جایگاه تخلیه سوخت، برج خنک کن واحد یک و ورودی پساب تصفیه شده شهر همدان به نیروگاه، اتاق فرمان‌های این مجموعه و چاه‌های آب پلمپ شده نیروگاه بازدید کرد و ضمن آشنایی بیشتر با روند فعالیت این نیروگاه، آمادگی خود را جهت هرگونه کمک در پیشبرد برنامه‌ها و پروژه‌های نیروگاه در راستای خدمت به مردم شریف شهرستان کبودرآهنگ اعلام کرد.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین در جلسه اعضای شوراهای بخش های شهرستان کبودراهنگ حضور یافت که این جلسه با هدف بررسی مسائل و مشکلات روستاها و شهرهای شهرستان و پیگیری انها در سطح شهرستانی، استانی و ملی برگزار شد. همچنین در جمع مردم روستای قطارقویی و گمین قلعه حاضر شد و ضمن شنیدن مشکلات آنها، قول پیگیری مسائل و مشکلات مطرح شده را داد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس هم چنین در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان حضور یافت و در این مراسم با اشاره به اینکه این دو شهرستان و به ویژه شهرستان کبودراهنگ با مشکلات زیادی در حوزه بهداشت و درمان مواجه است، گفت: بیمارستان‌های شهرستان‌ها ظرفیت محدودی دارند و مردم برای یک بیماری کوچک باید به مرکز استان مراجعه کنند از طرفی خدمات بهداشت و درمان باید عادلانه در سطح استان باشد در حالی که بهار و کبودراهنگ در بدترین شرایط هستند و خواستاریم مدیرانی را برای این شهرستان‌ها به کار بگیرند که به دنبال راه انداختن کار مردم باشند.

 

افتتاح فاز نخست بیمارستان مرکز جامع سرطان همدان

حمیدرضا حاجی بابائی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، از پیگیری بیمارستان یک هزار تختخوابی همدان  خبر داد و در این خصوص گفت: این پروژه از دیگر پروژه‌های مهم، چشمگیر و اثرگذار است که با همکاری و همراهی علوم‌پزشکی امسال فاز نخست بیمارستان مرکز جامع سرطان همدان افتتاح شد.

حمیدرضا حاجی بابایی
وی همچنین با جواد اوجی وزیر نفت دیدار و گفتگو کرد و در این دیدار گفت: در این دیدار درباره شرایط حاکم بر صنایع  پتروشیمی صحبت کرده و از وزیر رفع چالش ها و موانع پیش روی پتروشیمی همدان خواستار شد و تسریع در انجام مراحل عقد قرارداد های لازم در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم، از پیگیری احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی  استان همدان در قالب طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و در این خصوص گفت: وزیر راه و شهرسازی، در پاسخ به دومین نامه‌ای که برای احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن نوشتیم، دستور داد ظرف یک ماه زمین مناسب برای این منظور تعیین و تحویل شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، در مراسم تودیع و معارفه رئیس علوم پزشکی حضور یافت و در این مراسم گفت: امروزه استان همدان به قطب پزشکی کشور تبدیل شده است و از سایر شهرستانها به استان همدان شاهد مراجعه بیماران هستیم، همچنین بیماران صعب‌العلاج از برخی استانها به مرکز جامع سرطان همدان مراجعه می‌کنند و این موضوع نشان دهنده پیگیری شبانه روزی مسئولان علوم پزشکی است و از هر ۱۰۰ بیمار ۵۰ نفر نیز مسافر بوده و برای درمان مراجعه می‌کنند.

 

پروژه‌های بازآفرینی شهری در ملایر رسیدگی شود

احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر و عضو مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس، با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران دیدار کرد و در این دیدار گفت: با توجه به اینکه شهر ملایر به لحاظ بافت فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیرمجاز در استان همدان دارای رتبه است، خواستار رسیدگی به پروژه‌های بازآفرینی شهری در ملایر هستیم، همچنین در خواست می شود تکمیل درمانگاه و مرکز فرهنگی محله سرجو، تکمیل شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی محله شمس‌آباد، پشت ناسیونال و بلوار محمد ملایری، تکمیل پایگاه فرهنگی بسیج در محله و پارک شمس‌آباد، ایجاد سرای محله شمس‌آباد و سرجو، کمک به شهرداری ملایر به منظور تملک خانه تاریخی منصوری و تحویل سهمیه‌های قیر به میزان ۱۵۰۰ تن که تاکنون محقق نشده است ، انجام شود.

احد آزادیخواه
وی همچنین در جلسه شورای اداری استان همدان حضور یافت و در این جلسه با بیان اینکه  در ملایر، دو برند جهانی انگور و مبل و منبت داریم و برای توسعه باید از این دو درگاه، ورود کنیم، گفت: در حوزه صنایع تبدیلی هیچ کاری در ملایر انجام نشده، درحالیکه نزدیک ۵۰ درصد صادرات استان، متعلق به ملایر است اما این صادرات خام کشمش است همچنین ۷۱ مجتمع آبرسانی در استان داریم که فقط یک مجتمع برای شهرستان ملایر است که این نشان دهنده، توزیع ظالمانه است. برای مدیریت منابع آب باید آبیاری نوین، مرمت قنات و کشت گلخانه‎ای، توسعه پیدا کند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم در جلسه بررسی مشکلات لایروبی قنوات روستایی شهرستان ملایر حاضر شد و در این جلسه با اشاره به اینکه سهم شهرستان ملایر در تعداد قنوات استان همدان 25 درصد است، گفت: باید برنامه‌ریزی بلندمدت و تعیین نقشه راه برای لایروبی قنوات شهرستان به ویژه در تخصیص اعتبارات به طور جدی صورت گیرد همچنین گرفتن سهم شهرستان در لایروبی قنوات و توسعه بخش کشاورزی منوط به تصمیم‌سازی درست و ارائه طرح‌ها و مدل‌های اجرایی است که با توجه به محدودیت‌ها و موانع، باید از ظرفیت مردمی در این بخش استفاده کنیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس همچنین در نشست شورای اداری شهرستان ملایر حضور یافت و گفت: دولت هر تدبیری برای شهرستان داشت، ما استقبال می کنیم. اما این نباید به معنای توقف مدیران در خدمت رسانی باشد و اگر در یکی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان، انحراف از بودجه اتفاق افتاد، بنده اعلام آمادگی می‌کنم که این مسئله را تدبیر و پیگیری کنیم./

پایان پیام

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه