آخرین اخبار

6. آذر 1400 - 18:31   |   کد مطلب: 36713
رئیس جمهور که به منظور شرکت در اجلاس اکو عازم ترکمنستان است در حاشیه این اجلاس با سران کشور میزبان در حوزه‌های آب و گاز نیز بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت الله سید ابراهیم رئیسی جهت شرکت در پانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو اکو عازم ترکمنستان شد.

رئیس جمهور در مراسم بدرقه رسمی برای سفر به ترکمنستان گفت: هدف اصلی از سفر به ترکمنستان شرکت در پانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو اکو است.

وی افزود این نشست در سطح سران برگزار می‌شود و هدف از آن مروری بر فعالیت‌های سازمان همکاری های اقتصادی است و اتخاد تصمیماتی برای آینده است

رئیسی ادامه داد: از دیگر اهداف این سفر دیدارهای دوجانبه با سران کشورهای همسایه است. یکی از اولویت‌های سیاست خارجی ما همکاری با کشورهای همسایه است و شرکت در این نشست  می‌تواند برای همکاری با کشورهای منطقه مناسب باشد. در واقع ارتباط موثر با کشورهای همسایه یکی از محورهای سیاست خارجی ما است و ما روی این موضوع کار می‌کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: از جمله برنامه‌های ما در حاشیه نشست سران اکو دیدار با سران کشور میزبان است. ما دو کشور همسایه هستیم و بحث و تبادل نظر در موضوعات مهم گاز و ترانزیت و آب از جمله محورهای مذاکره بین ما و ترکمنستان خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه