آخرین اخبار

1. آبان 1395 - 8:00   |   کد مطلب: 18341
گفتگویی در مورد مقبره یک سید بزرگوار در پارک ترافیک محله حسین بابا
لودر همه قبرها را خراب کرد ، اما به این قبر که می رسید خراب میشد
در محله حسین بابا و در پارک ترافیک مقبره ای قرار دارد منسوب به سید اسدالله حسینی پسر سید حسین که روایاتی در مورد آن وجود دارد و مردم ارادت خاصی به این شخص داشته و محل نذر و نیاز تعدادی از همشهریان است.

به گزارش بهارانه، این شخص نه امامزاده است و نه شخص نامداری است ؛ اما وجود این مقبره در پارک ممکن است جای سوال برای برخی افراد باشد. برای تهیه عکس و گزارش در محل این مقبره حاضر شدیم که با پیرمردی که از اهالی همین محل بود مواجه شدیم، از وی در مورد این سید جویا شدیم . وی گفت: من 50 سال است که در این محله زندگی می کنم و این سید را می شناختم.

او گفت: قبلا این پارک قبرستان بود و شهرداری تصمیم گرفت اینجا را به پارک تبدیل کند، لودر همه قبرها را خراب کرد اما وقتی به این قبر رسید لودر پنچر شد و راننده آن بی هوش شد. همسایه ها جمع شدند و راننده لودر را به هوش آوردند.

او ادامه داد: همان شب شهردار بهار برای آوردن لاستیک لودر به همدان رفت تا با تعویض لاستیک یک بار دیگر کار را انجام دهند اما در راه برگشت با اهل و عیال خود تصادف کرد و همه در تصادف فوت کردند و این شد که همه قبرها را خراب کردند اما قبر این سید را نتوانستند خراب کنند و این قبر باقی ماند.

پیرمرد با اشاره به قسمتهای مختلف پارک گفت: در این پارک سید های زیاد دیگری هم وجود داشت به طور مثال قبر برادر این سید هم ده متر پایین تر قرار دارد، اما مقبره این سید کرامتی داشت که اجازه تخریب آن داده نشد و بنا به دلایلی نشد که این قبر را خراب کنند و این قبر باقی ماند.

پیرمرد به شایعاتی در مورد وجود مار در زمان تخریب اشاره کرد و گفت: من شنیده ام که می گویند موقع خراب کردن قبر مار از آن درآمده ؛ اما من که در همسایگی این محل سکونت دارم چنین چیزی ندیدم.

پیرمرد گفت: سید اسد یک کارگر ساده بود که در باغها و زمین های کشاورزی کار می کرد و انسان تلاشگری بود، پسرش هم به نام سید بولدور در قبرستان فعلی به خاک سپرده شده است و پدر بزرگش هم در زمان رضاشاه به روستاهای زنجان تبعید شد.

پیرمرد در مورد مرمت قبر سید اسد گفت: چند سال پیش یک خانم اهل بهار در سفر به مکه در مکه فوت می کند . او در وصیتنامه خود وصیت می کند که" من یک زمین دارم آن را بفروشید و پولش را خرج درست کردن قبر سید اسد کنید" و اینطور شد که فرزندان آن خانم بعد از مرگش آمدند و این مکان را درست کردند.

پیرمرد در مورد کرامات سید اسد گفت: من خودم از این سید حاجت گرفته ام و با نذر یک روز نماز و روزه به این سید پسرم شفا پیدا کرد. مردم هم گاهی در اینجا نذر کرده و روضه می گیرند.

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه