آخرین اخبار

24. تير 1396 - 9:11   |   کد مطلب: 22829
کمیته بحران یکی از ستادهای مهم در هر شهرستان می باشد که در مواقع حساس و وقوع حوادث غیر مترقبه وجودش الزامی می باشد و با تشکیل جلساتی با دستگاههای مرتبط اقدام به تصمیم گیری و حل مشکل می کند.

به گزارش بهارانه، در شهرستان بهار نیز کمیته بحران در فرمانداری بهار واقع است و ریاست ستاد بحران را فرماندار بهار بر عهده داشته و دبیر ستاد نیز یکی از کارکنان فرمانداری بهار است.

در خصوص عملکرد این ستاد به فرمانداری بهار مراجعه کردیم و جویای جلسات این ستاد و بیشترین موضوع بررسی شده در این ستاد از دبیر کمیته بحران شدیم که متاسفانه دبیر ستاد حاضر به پاسخگویی به سوالات ساده ما نشد و ما را به رئیس ستاد ارجاع داد و به دلیل عدم حضور رئیس ستاد به پاسخ خود دست نیافتیم.

جالب است که گویی در این ستاد خبرنگاران و سوالات آنها، هرچند ساده و کم حاشیه، خود یک بحران و معضل محسوب شده و دبیر از پاسخگویی به خبرنگار اجتناب کرده و حتی حاضر به شنیدن سوالات خبرنگار نشده و در صدد است که به سرعت از خبرنگار دوری کند.

حال سوال اینجاست که اگر خدای ناکرده اتفاق ناخوشایندی در شهر یا شهرستان بیفتد و رئیس ستاد به دلیلی در شهرستان حضور نداشته باشد آیا افرادی که جانشین رئیس هستند می توانند بحران را مدیریت کنند یا اینکه باید منتظر بمانند تا رئیس ستاد بیاید و تصمیم بگیرد؛ حال سوالات ساده یک خبرنگار که جای خود دارد.

بی شک عملکرد این ستاد چنان بوده که نشان از صحت عملکرد آن در شهرستان داشته باشد ؛ اما دلیل عدم پاسخگویی به خبرنگار برای ما جای شبهه دارد که شاید این موضوع  بستگی به دیدگاه ایجاد شده از خبر و خبرنگار در بین مسئولین داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه