آخرین اخبار

18. بهمن 1399 - 10:15   |   کد مطلب: 34162
با نزدیک شدن به انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه بهار و کبودراهنگ تحرکات انتخاباتی افراد بیشتر شده و گروه های مختلف هر کدام به دنبال کاندیدی خاصی هستند تا بتوانند او را بر صندلی سبز بهارستان بنشانند.

به گزارش بهارانه ، در برخی از دوره های انتخابات‌ مشاهده شده و به وقوع پیوسته که عده ی قلیلی از نخبگان  و متنفذین‌‌ سنتی بهار که داعیه‌ی انقلابی گری و توانمندبودن را داشته و دارند، دیگران را خارج از این گردونه تلقی کرده و فاقد کارایی لازم‌ و توانمندی می انگارند.

این گروه بدون حساب و کتاب در فصل انتخابات به نیروهای بالقوه و بالفعل حوزه انتخابیه بی توجه شده، پشت مینمایند و به سراغ فردی غیربومی رفته که توانمندی نیروهای بومی را نداشته و از مشکلات مبتلابه حوزه انتخابیه بی خبر بوده و حتی زبان مردم منطقه را نمی داند.

جالب اینجاست که این گروه چنین فردی غیر بومی که با عرفیات‌ حوزه، خلق و خوی و روحیات حوزه غریبه است به منطقه گسیل داشته و کلی هم برایش هزینه می نمایند‌.

در نتیجه لجاجت، بومی توانمندی که خواسته قلبی قاطبه اها‌لی دو شهرستان است، از مبارزه جا میماند‌، کاندیدای غیربومی آنها نیز رای نمی آورد و در این اوضاع نابسامان‌ فرد ناشایستی به مجلس وارد میشود‌ و سر بهار و کبودراهنگ هم بیکلاه‌ میماند.

خاطر نشان میسازد توانمندی نیروهای بهار و کورنگ اگر در سطح ملی زبانزد عام و خاص نباشد که هست حداقل در سطح استان زبانزد است، همچنانکه‌ در سالگرد مرحوم شهید‌مرتضی ترابی کمال جناب آقای سعید فرجیان فرمانده محترم‌ سپاه همدان بطور صریح در ملا عام در مزار شهدای بهار بر آن صحه گذاشته و اظهار نمود که محاصره شهر نبل‌ الزهرای سوریه از دست دشمن تکفیری به فرماندهی شهید ترابی کمال انجام گرفت و آزاد شد که این مهم این معنا را می رساند که نیروهای بهار و کورنگ که قادر بوده و هستند، در میادین‌ جنگ حافظ سنگرهای اسلام، انقلاب و مقاومت باشند، در بهارستان هم با توجه به داشتن روحیه انقلابیگری‌، اعتقاد به نظام و ولایت مطلقه میتوانند محافظت بکنند.

لذا می طلبد آن عده ی قلیل دست از خیال پردازی و توهمات خویش‌‌ مبنی بر عدم کارایی و توانمندی کاندیداهای بومی برداشته وقت و هزینه خود را مصروف یکی از کاندیداهای حوزه انتخابیه بنمایند و فرصت انتخاب شدن نیروهای بالقوه و بالفعل همشهری وهم حوزه ایی خود را به باد فنا ندهند که خود را مورد نفرت آیندگان‌ قرار خواهند داد.

 گرچه میدانیم انتخابات آزاد است و هرکس میتواند به کاندیدای خود رای دهد و اما آنچه که شرط بلاغ است با تو میگویم خواه از سخنم پند گیر خواه ملال.

در خاتمه بقول شاعر:
اب در کوزه و ما تشنه‌ لبان‌ می گردیم
یار درخانه و ما‌‌ گرد جهان می گردیم

سیدحسین موسوی مورخ۱۳۹۹/۱۱/۱۶

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه