آخرین اخبار

14. فروردين 1400 - 18:14   |   کد مطلب: 34460
سردار رشید اسلام صفرعلی هوشیاران در آبان ماه سال 1341 در روستای حسام آباد (تازه کند) از توابع شهرستان بهار در خانواده ای کشاورز دیده به جهان گشود.

به گزارش بهارانه، فرمانده سپاه انصارالحسین (ع)  همدان  در شورای اداری استان، شهید صفرعلی هوشیاران(پرسیان) را به عنوان شهید شاخص سال شهرستان بهار معرفی کرد.

سردار رشید اسلام صفرعلی هوشیاران فرزند علیرضا پاسدار سبزپوش لشگر انصارالحسین (ع) در آبان ماه سال 1341 در روستای حسام آباد (تازه کند) از توابع شهرستان بهار در خانواده ای کشاورز دیده به جهان گشود. و در سایه پرمهر پدر و مادر مهربان خویش مهر اهل بیت را در دل پرورانید و مادرش که سیده و از اولاد حضرت فاطمه زهراست با شیره جان خود محبت این خاندان را در کامش ریخت.

او دوران دبستان و راهنمایی را در روستای محل زادگاه خود گذراند. او در یازده سالگی پدر گرامی خود را از دست داد و از نوازش دست های گرم پدر محروم گردید. در سال اول دبیرستان به دلیل نبود حامی و پشتیبان مالی و معنوی و از طرفی شروع انقلاب اسلامی و... از تحصیل باز ماند.

شهید بزرگوار صفرعلی هوشیان با شروع انقلاب در صف انقلابیون درآمد و برای به ثمر رسیدن آن زحمت کشید و از نیروهای اولیه سپاه پاسداران گردید تا در صف انقلاب از متجاوزین و فریب خوردگان داخلی دفاع نماید.

این شهید گرامی با شروع جنگ تحمیلی برای دفاع از ایمان و عقیده و انقلاب اسلامی و کشور در مقابل متجاوزین بعثی در خدمت سبزپوشان انقلاب اسلامی بود و از آغازین روزهای جنگ در جبهه حضور پیدا نمود. شهید والامقام هوشیاران در تهذیب روح و نفس خود پیوسته فرامین امام را در گوش خود داشت و از ایمان قلبی بالایی برخوردار بود، در اکثر اوقات در حال تلاوت قرآن بود و با دعا انس عجیبی داشت و دیگران را نیز سفارش به خواندن قرآن می کرد.

شهید سرافراز هوشیاران در سال 1363 بود که تشکیل خانواده داد که حاصل آن یک پسر می باشد. این سردار سرافراز جبهه های حق برای رسیدن به هدفی والاتر از تمام علایق خود گذشت. او در اکثر عملیات های انجام شده حضوری فعال داشت و موثر در خدمت جنگ و جهاد بود و مهمترین وظیفه خود را دفاع از انقلاب می دانست. او به عنوان فرمانده گروهان در آخرین عملیات قبل از عروج ملکوتی اش در عملیات کربلای 4 در خرمشهر و اروندرود در عملیات آب خاکی شرکت نمود و در این عملیات بود که آسمانی گردید. او در گروهان غواصی بود که از دریا به آسمان عروج نمود. او در تاریخ 04/10/1365 در صف لشگریان حسینی بر لشگر کفر صدامی زد تا نام دلاوران ایران اسلامی تا ابد در یادها بماند. او شهادت را با رویی خوش در آغوش کشید. او حتی بعد از شهادتش نیز جبهه های حق را تا سال 77 ترک نکرد تا شکست لشگر دشمن را دیده و بعد به وطن بازگردد.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه