آخرین اخبار

28. شهريور 1400 - 21:17   |   کد مطلب: 36066
‍ ‍ بی آبی که از مدت‌ها پیش روستاییان را درگیر کرده این روزها نیز اهالی روستای حسین آباد عاشوری نیز با بحران شدید مواجه شده و حتی آب شرب مصرفی خود را نمی توانند تامین کنند

به گزارش بهارانه، به گفته یکی از اهالی روستا بیش از 5 روز است که آبی که هر دو روز یک ساعت وصل می شد آن هم قطع شده و مجبوریم برای تامین آب شرب با دبه از شهر و روستاهای اطراف آب بیاوریم.

این کشاورز روستایی نیز گفت : نه تنها خودمان بلکه متاسفانه احشام هم بی آب مانده اند و به سختی آبشان تامین می شود.

بانوی حسین آبادی نیز با اشاره به اینکه  سالهای گذشته هم مشکل کم آبی داشتیم گفت: اما امسال این مشکل بسیار حادتر شده و آب روستا چند روزی به طوری است که کاملا قطع شده و حتی برای شستشوی ظروف و لباس های خود مانده ایم.

یکی دیگر از اهالی روستا به احتمال مهاجرت تعدادی از اهالی روستا به شهر به دلیل بی آبی اشاره کرد و گفت: سال های گذشته تعدادی از ساکنین به تهران و همدان و شهرک های اطراف آن نیز کوچ کردند و این خطر وجود دارد که تعداد بیشتری نیز کوچ کنند و  روستا از جمعیت خالی شود

وی ادامه داد؛  اگر هم تاکنون اهالی این روستاها به شهر نرفته اند بخاطر کشاورزی محدودی است که دارند که البته بخش زیادی از آن را هم امسال  خشکسالی از بین برده است.

برای پیگیری موضوع سراغ سلطانی بخشدار مرکزی رفتیم که در این خصوص گفت: با توجه به خشکسالی ، عمده مشکل ما در دو روستای زاغه و حسین آباد عاشوری است که با تانکر آبرسانی می شوند.

سلطانی گفت: از مسئولین شرکت آب و فاضلاب خواسته ایم تعداد تانکرهای آبرسان را افزایش دهند 

وی گفت: امیدواریم بتوانیم در آینده ای نه چندان دور انتقال آب به صورت دائمی به روستاهای مسیر به ویژه حسین آباد عاشوری داشته باشیم.

بخشدار مرکزی ادامه داد: از همه روستاییان به ویژه کشاورزان خواهش میکنیم که با با مسئولین روستایی همکاری داشته باشند تا بتوانیم حداقل کمی از این بحران بی آبی عبور کنیم

و سخن پایانی اینکه از آنجا که شورا و دهیار در حال تلاش هستند تا این مشکل مرتفع شود انتظار می رود با ورود مسئولان استانی ، این خواسته به حق‌ مردم تامین شود تا موجب کوچ اجباری شان به شهر نگردد.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه