آخرین اخبار

23. ارديبهشت 1398 - 23:32   |   کد مطلب: 28225
رابطه خاصى بین قرآن و ماه رمضان وجود دارد.

به گزارش بهارانه، همانگونه که در فصل بهار، عالم طبیعت و انسان شادابى خاص و حیات جدیدی پیدا مى کند، قرآن نیز بهار دل ها می باشد که با خواندن و یادگیرى و فهمیدن معارف آن، دل ها نورانی می شود.
امام على علیه السلام مى فرماید: «تعلّموا کتاب الله تبارک و تعالى،فانه احسن الحدیث و ابلغ الموعظة، و تفقهوا فیه فانه ربیع القلوب»؛ تحف العقول، ابن شعبة الحرانى، ص ۱۵۰.؛ «کتاب خداوند - تبارک و تعالى را یاد بگیرید؛ زیرا آن زیباترین گفتار و رساترین موعظه ها است و فهم در قرآن پیدا کنید؛ زیرا آن بهار دل ها است».
بنابراین رابطه قرآن با ماه رمضان، یک رابطه مستقیم و خیلى عمیق است و انسان با خواندن و یادگیرى قرآن و تدبیر و تفکر در آن، در این ماه مى تواند به حیات طیبه دست بیاید. و شب قدر را که با حقیقت قرآن آمیخته است درک کند خواندن یک آیه از قرآن در ماه رمضان، معادل با ثواب یک ختم قرآن، در ماه هاى دیگر است، و چه زیبا و دلنشین است با زبانی روزه آیات خداوند را تلاوت کنیم.
این روزها در تمامی مساجد و حسینه های شهر و روستاهای توابع شهر بهار شاهد برگزاری جلسات قرآنی هستیم، مردم مومن و متدین شهربهار با شور و شوق بسیار در این جلسات معنوی شرکت کرده و روح و دل و جان خود را جلاء می بخشند، باید در این ماه تا میتوانیم از درگاه خدا آمرزش بطلبیم تا مورد قرین رحمت الهی قرار بگیریم.
فردوس نبی پور
 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه