آخرین اخبار

20. دى 1401 - 22:56   |   کد مطلب: 40561
بمناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد:
نشست ادبی "چشم و چراغ محمد(ص)" در شهربهار
نشست ادبی "چشم و چراغ محمد(ص)" به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با حضور شعرا و ادبای استان و شهرستان بهار به همت ستاد بزرگداشت هفته زن و مقام مادر شهرستان بهار و اداره کتابخانه های عمومی با همکاری دانشگاه پیام نور بهار در مکان دانشگاه پیام نور مرکز بهار برگزار شد.

به گزارش بهارانه، به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با حضور شعرا و ادبای استان و شهرستان بهار به همت ستاد بزرگداشت هفته زن و مقام مادر شهرستان بهار و اداره کتابخانه های عمومی با همکاری دانشگاه پیام نور بهار نشست ادبی "چشم و چراغ محمد(ص)" در مکان دانشگاه پیام نور مرکز بهار برگزار شد.

در برنامه عصر شعر چشم و چراغ محمد(ص)  شاعران بهاری سید عباس صدرالدینی، حسن کرمی نور، مهدی طراوتی توانا، آصف عباسی آذر، حاتم نوروری، اسماعیل امانی، زهرا طهماسبی، مریم برزگر، مریم زندی، مریم کاظمی، نرگس شعبانی شعرهایی در مدح حضرت فاطمه زهراسلام الله علیها سرودند.

 فرماندار شهرستان بهار در نشست ادبی چشم و چراغ محمد(ص) شهر بهار اظهار کرد: در دوران طاغوت نگاه به زن، نگاه ابزاری و تبلیغاتی بود اما بانوی مسلمان ایرانی جایگاه واقعی خود را بعد از انقلاب اسلامی شناخت که یک زن می تواند با الگو قرار دادن حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در کنار عفیف و مومنه بودن در جامعه هم حضور پررنگی داشته باشد. 

 روح اله نباتی تصریح کرد: منطق اقتصادی دشمن بر مبنای نابودی  خانواده است و در همین راستا مستقیما مقام مادر در خانواده را هدف گرفته است و می خواهد با کم رنگ کردن نقش زن و مادر در خانواده به اهداف شوم خود برسد.

نباتی با تشکر از برگزار کنندگان نشست ادبی چشم و چراغ محمد(ص) در شهر بهار گفت: باید در این مراسم ها گفتمان زیبای اسلامی ایرانی مقام زن را نشر دهیم و با توجه ویژه به فرهنگ و هنر می توان به این مهم دست یافت.

وی افزود: باید با پاسخ صحیح به شبهات مخصوصا در زمینه حجاب و عفاف، حقانیت دینی و عقلی این موضوع را برای نوجوانان و جوانان شرح دهیم و دشمن را ناامید سازیم.

در پایان به رسم ادب از شعرای نشست ادبی تجلیل شد.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما