آخرین اخبار

4. بهمن 1401 - 20:27   |   کد مطلب: 40701
گردهمایی معاونین و مربیان پرورشی مدارس شهرستان بهار در سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش بهار برگزار شد.

به گزارش بهارانه، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار در گردهمایی معاونین و مربیان پرورشی مدارس شهرستان بهار، با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تاکید آن بر ساحت‌های ۶ گانه تربیتی گفت: وظیفه آموزش و پرورش هم تربیت دانش‌آموز تمام ساحتی است.

حسین فیض الهی تصریح کرد: در این راستا، فعالیت‌های پرورشی از اهمیت بیشتری برخوردار است و تمام تلاش ما این است که بتوانیم به واسطه برنامه‌ها، مسابقات فرهنگی هنری، قرآن، فعالیت‌های گروهی در مدارس علاوه بر تربیت دانش‌آموزان براساس ساحت‌ها ۶گانه، زمینه‌ای را برای کسب مهارت‌های مختلف در دانش‌آموزان فراهم کنیم.

فیض الهی اذعان کرد: معاونین و مربیان پرورشی با قدرت به فعالیت های تربیتی و فرهنگی بپردازند و تا حد توان در راستای رفع موانع و مشکلات در مدارس کمک کنند.

وی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت سه منشور نورانی قرآن، عترت و نماز گفت: باید به این مهم در مدارس توجه داشته باشیم تا دانش آموزانی در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی پرورش دهیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار با اشاره به اینکه  بعد از خانواده، مدرسه به ویژه مربیان تربیتی و پرورشی نقش مهمی در تربیت دانش آموزان و شکل گیری شخصیت آنها دارند، افزود: نقش الگویی مربیان پرورشی، در تربیت دانش‌آموزان غیر قابل انکار است و بر هیچکس پوشیده نیست.

وی با تأکید بر ارتباط نزدیک مربیان با دانش‌آموزان و نفوذی که بر آنان دارند و نقش مهمی که در سلامت فکری و روانی آن‌ها ایفا می‌کنند، اظهار کرد: این تأثیر و نفوذ مربیان پرورشی ممکن است به طور مستقیم یا غیر مستقیم صورت گیرد و به شیوه‌های گوناگون بروز کند.

فیض الهی نفش معاونین و مربیان پرورشی را در مقابله با جنگ نرم  دشمنان سازنده و موثر بیان کرد و خواستار برگزاری نشست های روشنگری در مدارس و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی برای دانش آموزان شد.

دیدگاه شما