آخرین اخبار

7. مرداد 1391 - 19:27   |   کد مطلب: 52
در راستای نهادینه شدن فرهنگ مرغ در کشور پیشنهاد می‌شود که برای بهینه‌سازی این امر مهم وزارت«مرغ و خروس و تخم‌مرغ» هم تشکیل شود.

به گزارش بهارانه به نقل از چریغ؛ این روزها خبر گرانی مرغ و خاص شدن این کالای ارزنده از مهم‌ترین خبرهای کشور است که خوشبختانه با مدیریت برخی دوستان عزیز روز به روز در حال افزایش است و پیش بینی می‌شود که به زودی مرغ به رویاهای ثابت شهروندان محترم تبدیل شود.

در همین زمینه و در راستای نهادینه شدن فرهنگ مرغ در کشور پیشنهاد می‌شود که برای بهینه‌سازی این امر مهم وزارت«مرغ و خروس و تخم‌مرغ» هم تشکیل شود. از طرف دیگر به نظر می‌رسد که باید از این پس تغییرات عمده‌ای در واژگان و ضرب‌المثل‌ها برای آپ دیت شدن فرهنگ غنی پارسی داد. در همین زمینه ما به تغییرات در برخی ضرب‌المثل‌ها برپایه واژه مرغ خواهیم پرداخت. به عنوان مثال:

۱-هرکه مرغش بیشتر، برفش بیش‌تر!

۲-تا مرغ یخ زده تو خونه داری رفیقتم، نوکر درب یخچالتم

۳-اون مرغ یخ زده رو لولو برد!

۴-تو مرغ ما رو نخور، باقیش پیشکش!

۵-یه رون مرغ از دستش نمی‌افته!

۶-مرغ نداشتن که از سرگذشت، چه یخ زدش چه فرانسویش، چه تولید داخلیش!

۷-مرغ نمی‌بینه و الا مرغ خور ماهریه!

۸-مرغ خوردن برجوانان عیب نیست!

۹-اون‌قدر مرغ خورده که افعی شده!

۱۰-سبزی و تربچه و میوه هفت دست، ولی مرغ و خروس هیچی!

هم‌چنین برخی فرهنگ شناسان مرغ نخورده(!) بر این باورند که باید فکر اساسی برای سینمای کشور بر اساس فرهنگ مرغیزاسیون کرد که بر طبق شنیده‌ها از این پس فیلم‌های سینمایی بر اساس نام مرغی خود ژانربندی می‌شوند:

۱-مرغ‌های ده بالا:درام

۲-مرغ‌های گران، دست‌های خالی: ژانر تراژیک

۳-عزیزم مرغ‌هایم برای تو: ژانر عاشقانه

۴-بگذار مرغ بخورم: خانوادگی-ملودرام

۵-به خاطر یک تکه مرغ: اکشن

۶- مرغ،خروس،جوجه (بر وزن خوب بد زشت): وسترن

علاوه بر این تغییرات مهم فرهنگی که به نظر می‌رسد به زودی با توجه به فضای مرغی اقتصادی کشور خیلی سریع اعمال خواهد شد، شنیده‌ها حاکی از آن است که مدیران ذی ربط و بی‌ربط و مربوطه تلاش‌های ویژه‌ای برای کنترل مرغ‌های گردن کش وخروس‌های اراذل و اوباش داشته‌اند که به زودی و عن قریب در گزارش‌های تکمیلی دیگر به سمع و نظر هم‌وطنان مرغ دوست، مرغ خواه و مرغ‌خور خواهیم رساند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه