آخرین اخبار

5. مرداد 1391 - 9:58   |   کد مطلب: 6
dgdfg برای کنترل خشونت تلاش می‌کنم
اوباما: شلیک تیر "میراث ملی" آمریکایی‌هاست
در پایان سفری که به "آورورا" در ایالت کلرادو برای دیدار با قربانیان تیراندازی در یک سینما انجام داده بود، رئیس‌جمهوری آمریکا ابراز داشت که چنین حادثه‌های غم‌باری به شکل روزمره در دیگر شهرهای آمریکا در مقیاسی کوچک‌تر اتفاق می‌افتند.

به گزارش فارس به نقل از گاردین، در پایان سفری که به "آورورا" در ایالت کلرادو برای دیدار با قربانیان تیراندازی در یک سینما انجام داده بود، رئیس‌جمهوری آمریکا ابراز داشت که چنین حادثه‌های غم‌باری به شکل روزمره در دیگر شهرهای آمریکا در مقیاسی کوچک‌تر اتفاق می‌افتند.

به گفته اوباما، تعداد کشته‌های تیراندازی در سینما در کلرادو معادل نیمی از جوانانی است که روزانه در آمریکا در اثر این دست خشونت‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

رئیس‌جمهور آمریکا افزوده است که وی با فعالان هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، فعالان مذهبی و مدنی همکاری می‌کند تا وفاقی را در خصوص کاهش خشونت‌ها ایجاد کند.

مساله کنترل سلاح در آمریکا آن‌هم در سال انتخابات، مساله حساسی به شمار می‌رود لذا اوباما مواظب است سخنی از جمع‌آوری سلاح از دست مردم نگوید تا دارندگان سلاح به رقیب جمهوری‌خواه او نپیوندند.

وی به همین خاطر وفاداری خود را به الحاقیه دوم قانون اساسی آمریکا که حق حمل سلاح را به رسمیت شناخته است، ابراز داشت.

اوباما اذعان کرده است که تیراندازی کردن در آمریکا یک میراث ملی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است اما برخی سلاح‌ها باید در دست سربازان باشد و نه جنایت‌کاران!

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر