آخرین اخبار

18. آبان 1394 - 12:14   |   کد مطلب: 13291
قیمت طلا در معاملات امروز 3 دلار افزایش یافت و به 1093 دلار در هر اونس رسید.

به گزارش بهارانه به نقل از رویترز، قیمت طلا پس از 8 جلسه متوالی کاهش، امروز افزایش داشت، اما با توجه به انتشار گزارش مثبت از بازار کار آمریکا و افزایش احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر، قیمت فلز زرد در نزدیکی پایین ترین رقم 3 ماه گذشته باقی ماند.

تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه اکتبر به 271 هزار مورد رسید که بیشترین رقم در 10 ماه گذشته بود و موجب شد نرخ بیکاری در این کشور به 5 درصد برسد. تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در ماه اکتبر 180 هزار مورد باشد.

در حالی که سرمایه گذاران بیش از گذشته احتمال می دهند که فدرال رزرو آمریکا در ماه دسامبر نرخ بهره را افزایش دهد، عدم تمایل آنها به خرید طلا موجب شد تا قیمت فلز زرد در روز جمعه به 1084 دلار و 90 سنت برسد که پایین ترین رقم از ماه اوت تاکنون بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا به دلیل انجام پیش خریدها در بازار امروز با 3 دلار افزایش به 1093 دلار و 51 سنت رسید.

سم لافلین، تاجر گروه ام کی اس گفت: «با نزدیک تر شدن به موعد برگزاری نشست فدرال رزرو در ماه دسامبر، انتظار می رود فشار کاهشی بیشتری بر فلزات گرانبها وارد شود.»

ارزش دلار آمریکا به بالاترین رقم در حدود 7 ماه گذشته رسیده و سوددهی اوراق قرضه آمریکا نیز رشد داشته است.

با توجه به بدتر شدن تصویر فنی طلا، تحلیلگران انتظار دارند کاهش قیمت بیشتری در راه باشد.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه 0.40 درصد کاهش یافت و به 669.09 تن رسید که کمترین رقم در حدود سه ماه گذشته بود.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه